проєкт рішення виконавчого комітету №10/26 «Про схвалення прогнозу бюджету Моршинської міської територіальної громади на 2026-2028 роки»

Кількість переглядів: 91
Скликання:
Сесія:
Тип документу: проєкт рішення виконавчого комітету
Дата прийняття: 27.08.2025
Дата оприлюднення: 26.08.2025
Автор: Мельничук І.А.
Номер документу: 10/26
Назва документу: Про схвалення прогнозу бюджету Моршинської міської територіальної громади на 2026-2028 роки
Прикріплені файли:
  1. Файл 1 (0.18 МБ)
  2. Файл 2 (0.13 МБ)
МОРШИНСЬКА  МІСЬКА  РАДА 

 ВИКОНАВЧИЙ   КОМІТЕТ

Р І Ш Е Н Н Я    № ___

 

" ___ " ___________ 2025 року                                                                                        м.Моршин

                                                                                         

Про схвалення прогнозу

бюджету Моршинської міської

територіальної громади

на 2026-2028 роки

 

                        Відповідно до статей 75, 751 Бюджетного кодексу України,  статті 28 та підпункту 1 пункту 2 статті 52 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", постанови Кабінету Міністрів України від 27.06.2025 №774 "Про схвалення Бюджетної декларації на 2026-2028 роки", на виконання Плану заходів з проходження бюджетного процесу у 2025 році для формування показників на 2026-2028 роки, затвердженого рішенням виконавчого комітету Моршинської міської ради від 19.05.2025 №85 "Про організацію бюджетного процесу на 2026-2028 роки", виконавчий комітет Моршинської міської ради

 

                                                 В И Р І Ш И В:

 

1. Схвалити прогноз бюджету Моршинської міської територіальної громади на 2026-2028 роки (додається).

2. Подати прогноз бюджету Моршинської міської територіальної громади на 2026-2028 роки разом з фінансово-економічним обґрунтуванням у п’ятиденний строк для розгляду Моршинською міською радою.

3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови Хомина Р.І.

 

Міський голова                                                                Руслан ІЛЬНИЦЬКИЙ

 

 

СХВАЛЕНО

рішення виконавчого комітету

Моршинської міської ради

від ________________ № _____

 

ПРОГНОЗ

бюджету Моршинської міської територіальної громади на 2026 – 2028 роки

(1356500000)

(код бюджету)

І. Загальна частина

Прогноз бюджету Моршинської міської територіальної громади на 2026-2028 роки  розроблено на  виконання ст. 751 Бюджетного кодексу України, дію якої відновлено Законом України від 18.09.2024 № 3979-ІХ "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо відновлення середньострокового бюджетного планування на місцевому рівні та приведення окремих його положень у відповідність із законами України", базуючись на схваленій постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2025 №774 Бюджетній  декларації на 2026-2028 роки, Основних прогнозних макропоказниках економічного і соціального розвитку України на 2026-2028 роки (лист Мінекономіки від 14.04.2025 №3011-02/30287-03), Податкового та  Бюджетного кодексів України, Програми соціально-економічного та культурного розвитку Моршинської міської територіальної громади, Стратегії розвитку Моршинської територіальної громади до 2027 року та інших документах, що стосуються середньострокового планування.

Прогноз складено, враховуючи Методичні рекомендації та Інструкцію щодо складання місцевих бюджетів на середньострокову перспективу, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 02.06.2021 № 314 ( зі змінами).

Запровадження середньострокового бюджетного планування сприятиме забезпеченню фінансової стабільності та зміцненню економічного зростання у середньостроковій перспективі. Процес планування бюджету на середньострокову перспективу, метод, що удосконалює процес прийняття бюджетних рішень для розв’язання комплексу соціальних, економічних, екологічних завдань Моршинської міської територіальної громади.

Законом України від 16 січня 2025 № 4225-IX "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо актуалізації та удосконалення деяких положень" внесено зміни до Бюджетного кодексу України у частині здійснення публічних інвестицій, якими вдосконалено визначення, що стосуються публічних інвестицій, публічних інвестиційних проектів, програм публічних інвестицій, введено нові категорійні поняття, такі як середньостроковий план пріоритетних публічних інвестицій територіальної громади, єдиний проектний портфель тощо.

Прогноз бюджету Моршинської міської територіальної громади на 2026-2028 роки сформовано, як дієвий механізм управління бюджетним процесом, з метою встановлення взаємозв'язку між стратегічними цілями розвитку громади та можливостями бюджету у середньостроковій перспективі, забезпечення прозорості, передбачуваності та послідовності бюджетної політики, досягнення економічної і соціальної ефективності політики розвитку громади, визначення довгострокових фінансових та інвестиційних програм, досягнення організаційної чіткості і ефективності виконання завдань, поставлених перед територіальною громадою. Середньострокове бюджетне планування передбачає раціональне залучення коштів та розподіл ресурсів щодо визначених пріоритетів Моршинської міської територіальної громади.

                   Мета Прогнозу полягає у формуванні послідовної та передбачуваної бюджетної політики на рівні громади шляхом створення дієвого механізму управління бюджетним процесом, встановлення зв’язку між стратегічними цілями та можливостями бюджету в середньостроковій перспективі.

Основними завданнями Прогнозу є:

– визначення обсягу ресурсів бюджету Моршинської МТГ на середньострокову перспективу та  встановлення взаємозв’язку між пріоритетами розвитку  та можливостями бюджету;

– прогнозування обсягів видатків, пов’язаних із продовженням існуючих бюджетних програм та визначення наявності фінансового ресурсу для планування нових напрямків спрямування коштів;

– забезпечення стабільної діяльності установ бюджетної сфери для  задоволення потреб жителів громади шляхом надання якісних послуг в сфері освіти, охорони здоров’я, культури, соціального захисту, тощо;

– фінансування інвестиційних проектів (програм), що мають термін реалізації більше одного року;

– підвищення результативності, ефективності та прозорості витрачання бюджетних коштів;

– посилення бюджетної дисципліни та контролю за витратами бюджету громади, ефективне управління бюджетними коштами.

Показники Прогнозу є орієнтирами бюджетної політики у середньостроковому періоді для збалансування напрямів політики розвитку з можливостями бюджету.

Очікувані результати реалізації прогнозу – досягнення балансу між напрямами розвитку  громади та  її бюджетними можливостями, враховуючи   ризики та економічні, виклики, що впливають на економіку Молршинської МТГ в умовах повномасштабної російської агресії.

Можливими ризиками невиконання прогнозних показників є:

  • в макроекономічному середовищі, спричинених продовженням країною-агресором бойових дій та ракетних атак на енергосистему та цілеспрямованим руйнуванням об’єктів критичної інфраструктури, промисловості, що призводить до ускладнення логістики, суттєвого дисбалансу на ринку праці, негативно впливає на зовнішню торгівлю;
  • бюджетного та податкового законодавства, зокрема, зміна податкових ставок, термінів і правил сплати податків, введення або відміна пільг, тощо;
  • обсягу міжбюджетних трансфертів з державного та інших бюджетів, зменшення обсягу інвестицій;
  • цін на енергоносії.

                   Виконання прогнозних показників бюджету в середньостроковому періоді дозволить:

         реалізувати цілі державної політики та місцевого розвитку, включаючи покращення якості надання публічних послуг та комфортності проживання жителів громади;

         забезпечити передбачуваність та послідовність бюджетної політики; впровадити соціальні стандарти.

Прогноз бюджету  включає основні прогнозні показники економічного та соціального розвитку Моршинської МТГ, показники доходів, видатків, фінансування та кредитування бюджету, обсяг публічних інвестицій, прогнозні показники міжбюджетних трансфертів.

         ІІ. Основні прогнозні показники економічного                                                    та соціального розвитку

Моршинська міська територіальна громада входить до складу  Стрийського району Львівської області. Адміністративний центр — місто Моршин. Відомий бальнеологічний курорт розташований серед прикарпатських заповідних лісів на висоті 340 м над рівнем моря на території Львівської області, в 14 км від м. Стрия, 95 км від Івано-Франківська та 82 км від обласного центру - міста Львова.

До складу громади входять 14 населених пунктів: місто Моршин та села Долішнє, Горішнє, Верхня Лукавиця, Нижня Лукавиця, Смоляний, Довге, Станків, Фалиш, Пила, Задеревач, Воля-Задеревацька, Баня Лисовицька, Лисовичі.

Площа громади – 122,2 км² кілометрів.

Згідно Реєстру Моршинської територіальної громади станом на 01.07.2025 кількість зареєстрованих осіб становить 11839 осіб, з них чоловіків – 5456 і жінок – 6383.

Показники соціально - економічного розвитку Моршинської МТГ на 2026 рік та на два наступних роки окреслюють курс розвитку економіки в цілому та визначають його перспективи на найближче майбутнє, із врахуванням економічних викликів, пов’язаних із війною.

Подальший економічний розвиток громади, як і України в цілому, залежить від тривалості та перебігу військових дій, динаміки рівня безпекових ризиків. Інфляційні процеси в громаді віддзеркалюють загальнодержавні показники і прогнозовано до 2028 року складатимуть зростання цін в межах 10% щороку.

У 2026 році прогнозується поступальний розвиток економіки Моршинської територіальної громади, з урахуванням наявних ресурсів та інвестиційного потенціалу.

Основні пріоритети розвитку спрямовані на зміцнення місцевої економіки, підвищення добробуту населення, модернізацію інфраструктури та забезпечення якості та доступності публічних послуг.

У зв’язку з розвитком ІТ-галузі  та фермерського господарства на території Моршинської  територіальної громади спостерігається зростання середньої заробітної плати в малому та середньому підприємництві.

Основними галузями промисловості громади є  харчова промисловість (виробництво мінеральних вод), роздрібна та оптова торгівля, сфера послуг.

Найбільші  підприємства  Моршинської громади:

-  ПрАТ "М‎ЗМВ "Оскар" (харчова промисловість)

- ТзОВ "СОФТСЕРВ ДАЙНАМІКС" (інформаційні технології)

- ТзОВ "ІДС Аква-Сервіс" (харчова промисловість)

- ТзОВ "Інвестиційна компанія "ТВК" (забудовники)

- ТзОВ Приватний заклад освіти "МрійДій" (освітні установи).

 

За даними Головного управління статистики у Львівській області в Моршинській громаді станом на 01.01.2025 року зареєстровано 337 юридичних та 451 фізичну особу-підприємця (на 01.01.2024 – 341 і 424 відповідно).

За даними Головного управління ДПС у Львівській області  середньооблікова кількість штатних працівників в громаді становить 2207 осіб, середньомісячна заробітна плата штатних працівників 13168,23 грн, що зросла порівняно з минулим роком на 15%.

Подальший економічний і соціальний розвиток Моршинської територіальної громади на 2026-2028 роки значною мірою буде залежати від тривалості та перебігу активної фази військових дій, обсягів фінансової допомоги міжнародних партнерів та динаміки міграційних процесів. Зниження рівня безпекових ризиків та підтримка міжнародних партнерів у подоланні наслідків війни створюватимуть передумови для відновлення інвестиційної активності в Україні. Також це сприятиме поверненню вимушених мігрантів, що стане вагомим фактором економічного відновлення у середньостроковій перспективі.

ІІІ. Загальні показники бюджету

Прогноз включає показники бюджету Моршинської міської територіальної громади за основними видами доходів, видатків, кредитування та фінансування, взаємовідносинами бюджету територіальної громади з бюджетами інших рівнів.

При розрахунку показників бюджету Моршинської міської територіальної громади на 2026-2028 роки враховано:

1) дохідну частину бюджету Моршинської міської територіальної громади роки на середньостроковий період, яка розраховано з урахуванням чинних норм податкового та бюджетного законодавства, макроекономічних показників економічного та соціального розвитку країни, на основі надходжень звітного року, очікуваних надходжень поточного року бюджету Моршинської міської територіальної громади;

2) норми положень Бюджетного кодексу України та Податкового кодексу України та застосування чинних ставок оподаткування.

3) макроекономічні показники економічного і соціального розвитку, визначені з урахуваннями постанови Кабінету Міністрів України від 27 червня 2025 № 774 "Про схвалення Бюджетної декларації на 2026–2028 роки":

                   – зростання валового внутрішнього продукту у 2026 році – 4,5 відсотка, у 2027 році – 5,0 відсотка, у 2028 році – 5,7 відсотків;

                   – індекс споживчих цін (грудень до грудня попереднього року) становитиме 108,6 відсотків у 2026 році, 105,9 відсотків у 2027 році, 105,3 відсотків у 2028 році;

                   – індекс цін виробників (грудень до грудня попереднього року) у 2026 році 111,3 відсотків, у 2027 році – 109,4 відсотків; у 2028 році 107,9 відсотків.

4) показники розміру соціальних стандартів враховано, відповідно до визначених у листі Міністерства фінансів України № 05120-08-6/19235 від 09.07.2025 "Щодо особливостей середньострокового бюджетного планування та складання розрахунків до прогнозів місцевих бюджетів", а саме:

– розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2026 року – 8 688 гривень (темп приросту – 8,6 відсотка), з 1 січня 2027 року – 9 374 гривень (темп приросту – 7,9 відсотка), з 1 січня 2028 року – 10 059 гривень (темп приросту 7,3 відсотка);

– розмір посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки з 1 січня 2026 року – 3 470 гривень (темп приросту 8,6 відсотка), з 1 січня 2027 року – 3 744 гривень (темп приросту – 7,9 відсотка), з 1 січня 2028 року - 4 018 гривень (темп приросту – 7,3 відсотка).

Загальні показники бюджету Моршинської міської територіальної громади

на 2026 рік:

– доходи бюджету міської громади (з міжбюджетними трансфертами)  розраховані  у сумі 257 889 816 гривень, у тому числі загального фонду –           254 593 786 гривень та спеціального фонду – 3 296 030 гривень;

– видатки  бюджету визначені у сумі 257 889 816 гривень, у тому числі загального фонду – 240 443 786 гривень та спеціального фонду – 17 446 030 гривень;

на 2027 рік:

– доходи бюджету міської громади (з міжбюджетними трансфертами)  розраховані  у сумі 272 133 665 гривень, у тому числі загального фонду –        268 762 500 гривень та спеціального фонду – 3 371 165 гривень;

– видатки  бюджету визначені у сумі 272 133 665 гривень, у тому числі загального фонду – 255 912 500 гривень та спеціального фонду – 16 221 165 гривень;

на 2028 рік:

– доходи бюджету міської громади (з міжбюджетними трансфертами)  розраховані  у сумі 285 943 835 гривень, у тому числі загального фонду –                 282 501 460 гривень та спеціального фонду – 3 442 375 гривень;

                   – видатки  бюджету визначені у сумі 285 943 835 гривень, у тому числі загального фонду – 268 801 460 гривень та спеціального фонду – 17 142 375 гривень.

                   Загальні показники бюджету наведені в додатку 1 до Прогнозу бюджету Моршинської МТГ на 2026 – 2028 роки.

ІV. Показники доходів бюджету

                   Прогнозні показники дохідної частини бюджету Моршинської міської територіальної громади розраховано на основі норм Бюджетного та Податкового кодексів України, інших законодавчих та  нормативних актів, що регулюють порядок формування та виконання місцевих бюджетів, основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2026-2028 роки та основних прогнозних показників економічного і соціального розвитку Моршинської міської територіальної громади на 2026-2028 роки.

При прогнозуванні обсягу доходів бюджету Моршинської міської територіальної громади на 2026-2028 роки враховано:

- чинні ставки загальнодержавних податків;

- підвищення розміру прожиткового мінімуму, мінімальної заробітної плати та посадового окладу (тарифної ставки) працівника I тарифного розряду Єдиної тарифної сітки;

- фактичне виконання дохідної частини бюджету громади за результатами звітного періоду 2024 року, виконання станом на 01.07.2025року та очікуване виконання  за 2025 рік;

- відновлення зарахування до державного бюджету податку на доходи фізичних осіб у розмірі 4 відсотки, що тимчасово спрямовувався до загального фонду бюджету територіальної громади (60%);

- спрямування податку на доходи фізичних осіб з грошового забезпечення військовослужбовців, що сплачується (перераховується) згідно з Податковим кодексом України у розмірі 75 відсотків на відповідній території України (крім території міста Києва), до спеціального фонду державного бюджету у 2026 році та до загального фонду місцевих бюджетів у 2027–2028 роках;

- ставки місцевих податків та зборів, затверджених  рішенням Моршинської міської ради  від 05.06.2025 року № 1095 "Про встановлення місцевих податків і зборів на території Моршинської міської територіальної громади", які вступають в дію з 01.01.2026 року.

Обсяг дохідної частини бюджету Моршинської МТГ на 2026 рік прогнозується у сумі 257 889 816 грн, з них:

Доходи без урахування міжбюджетних трансфертів – 213 926 146 грн:

податкові надходження –  210 088 656 грн,

неподаткові надходження – 1 757 490 грн,

доходи від операцій з капіталом — 2 000 000 грн,

цільові фонди - 80 000 грн.

Офіційні трансферти заплановано в обсязі 43 963 670 грн, з них:

субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам – 43 963 670  грн.

Обсяг дохідної частини бюджету Моршинської МТГ на 2027 рік прогнозується у сумі 272 133 665 грн, з них:

доходи без урахування міжбюджетних трансфертів – 224 698 425 грн:

податкові надходження –  220 751 380 грн,

неподаткові надходження – 1 864 045 грн,

доходи від операцій з капіталом — 2 000 000 грн,

цільові фонди - 83 000 грн.

Офіційні трансферти заплановано в обсязі 47 435 240 грн, з них:

субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам – 47 435 240  грн.

Обсяг дохідної частини бюджету Моршинської МТГ на 2028 рік прогнозується у сумі 285 943 835 грн, з них:

доходи без урахування міжбюджетних трансфертів – 235 037 545 грн:

податкові надходження –  230 986 593  грн,

неподаткові надходження – 1 965 952 грн,

доходи від операцій з капіталом — 2 000 000 грн,

цільові фонди - 85 000 грн.

Офіційні трансферти заплановано в обсязі 50 906 290 грн, з них:

субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам – 50 906 290  грн.

Показники доходів бюджету наведені у додатку 2 до Прогнозу бюджету Моршинської МТГ громади на 2026-2028 роки.

                   В прогнозних показниках дохідної частини бюджету Моршинської міської територіальної  громади  спостерігається ріст надходжень порівняно з попереднім  роком у 2026 – 117,4 відсотка; у 2027 – 105,5; у 2028 – 105,1, відповідно.

 

Фонд

2026

2027

2028

Прогноз,  грн

% до поперед-нього.року

Прогноз,  грн

% до поперед-нього.року

Прогноз,  грн

% до поперед-нього.року

Всього бюджет

257 889 816

117,4

272 133 665

105,5

285 943 835

105,1

Загальний фонд(без трансфертів)

210 630 116

124,8

221 327 260

105,1

231 595 170

104,6

Спеціальний фонд(без трансфертів)

3 296 030

106,8

3 371 165

102,3

3 442 375

102,

 

Найбільшу питому вагу у прогнозі  доходів загального фонду без врахування міжбюджетних трансфертів на 2026-2028 роки займають податок та збір на доходи фізичних осіб близько 73%, податок на майно близько 14% та єдиний податок близько 10%.

 

Назва

 

Прогноз 2026 рік

Прогноз 2027 рік

Прогноз 2028 рік

грн

 

частка податку,%

грн

частка податку,%

грн

частка податку,%

Всього загальний фонд (без врахування  трансфертів)

210 630 116

 

221 327 260

 

231 595 170

 

Податок та збір на доходи фізичних осіб

154 346 086

73,3

161 570 365

73,0

168 445 155

72,7

Податок на майно

28 774 862

13,7

30 285 900

13,7

31 755 297

13,7

Єдиний податок

19 531 000

9,3

21 006 500

9,5

22 467 000

9,7

        

                   При розрахунку податку та збору з фізичних осіб взято до уваги частку зарахування до бюджету громади 60% замість 64%, та відновлення, починаючи з 2027 року  зарахування,  так званого силового ПДФО (КБК 11010200), ріст мінімальної заробітної плати на рівні держави та середньомісячної зарплати по громаді, а також враховано надходження ПДФО за новим КБК 11011200 від платників в системі Дія Сіті.

         Розрахунок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки  проведено в розрізі об’єктів житлової, нежитлової та комерційної нерухомостей, юридичних та фізичних осіб з врахуванням ставок затверджених рішенням міської ради та росту  мінімальної заробітної плати.

Надходження по платі за землю базуються на нормативній  грошовій  оцінці землі, яка введена в дію з 01.01.2024 року та ставок, затверджених рішенням міської ради.

Надходження єдиного податку щорічно зростатимуть  в основному, за рахунок  росту мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а також передбаченої Програмою соціально-економічного розвитку громади збільшення кількості суб’єктів підприємництва.

Вагомими дохідними  джерелами стануть надходження акцизного податку, зокрема,  відрахування із  ввезеного в Україну та виробленого в Україні пального, з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, надходження яких щорічно зростатимуть внаслідок поетапного збільшення акцизів на пальне та тютюнові вироби.

Серед неподаткових надходжень найбільшу бюджетоформуючу функцію у 2026-2028 роках виконуватимуть  власні надходження бюджетних установ та плата за надання  адміністративних послуг, в тому числі за виготовлення закордонних та паспортів громадянина України (у формі ID-картки).

В прогнозних показниках дохідної частини враховано міжбюджетні трансферти з державного бюджету, а саме:

-  освітню субвенцію на 2026 р – 41 686 700 грн., 2027 – 44 978 400 грн., 2028 –  48 270 100 грн.;

- субвенцію  на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами на 2026 р – 273 080 грн., 2027 – 294 650 грн., 2028 – 316 160 грн.;

- субвенція на здійснення (доплат педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти на 2026р. – 2 003 890 грн., 2027 – 2 162 190 грн., 2028 –               2 320 030 грн.

                   З метою розширення податкової бази та залучення додаткових надходжень до бюджету громади визначено першочергові  завдання: сприяння розвитку бюджетоутворюючих підприємств, поліпшення економічних, правових та організаційних умов для залучення інвестиційних ресурсів.

 

V. Показники фінансування бюджету, показники місцевого боргу, показники надання місцевих гарантій, обсягу гарантійних зобов’язань та гарантованого Моршинською міською  територіальною громадою боргу

Прогнозні показники фінансування бюджету Моршинської міської територіальної  громади враховують передачу коштів із загального фонду бюджету до бюджету розвитку (спеціального фонду) і спрямовані на реалізацію публічних інвестиційних проектів та внески в статутний фонд комунальних підприємств (з метою покращення матеріально-технічної бази та оновлення основних засобів).

Профіцит за загальним фондом та дефіцит за спеціальним фондом бюджету Моршинської МТГ визначений у сумі: на 2026 рік – 14 150 000 грн, на 2027 рік – 12 850 000 грн, на 2028 рік –  13 700 000  грн.

Показники фінансування бюджету наведені у додатку 3 до Прогнозу бюджету Моршинської МТГ на 2026-2028 роки.

  Додаток 4 "Показники місцевого боргу" та Додаток 5 „Показники надання місцевих гарантій, обсягу гарантійних зобов’язань та гарантованого міською територіальною громадою боргу“ відсутні, у зв’язку з відсутністю інформації для відображення в зазначених додатках до Прогнозу бюджету Моршинської МТГ на 2026-2028 роки.

Обсяг публічних інвестицій визначено в прогнозі бюджету Моршинської міської територіальної громади на 2026 рік – 11 050 000 грн, на 2027 рік – 11 750 000 грн, на 2028 рік – 10 600 000 грн.

  Пріоритетні галузі та основні напрями публічного інвестування на 2026 –2028 роки, відповідно до Стратегії розвитку Моршинської міської територіальної громади до 2027 року, визначаються Середньостроковим планом пріоритетних публічних інвестицій на 2026–2028 роки.

  З метою досягнення стратегічних цілей розвитку територіальної громади та забезпечення реалізації завдань, стимулювання соціально-економічного розвитку і покращення якості життя громадян, Інвестиційною радою Моршинської міської ради схвалено  Середньостроковий план пріоритетних публічних інвестицій Моршинської міської територіальної громади, який визначає три  основні напрями публічного інвестування:

1. Галузь (сектор) для публічного інвестування – Освіта і наука.

Спрямування на:

         – забезпечення закладів загальної середньої освіти засобами навчання та обладнанням в межах впровадження реформи "Нова українська школа";

         – облаштування безпечних умов у закладах, що надають загальну середню освіту (протипожежний захист);

         – забезпечення доступу до якісного та безпечного харчування у закладах освіти шляхом розвитку сучасної інфраструктури їдалень (харчоблоків).

Граничний сукупний обсяг публічних інвестицій на середньостроковий період на 2026 рік –  1 700 000 грн., на 2027 рік – 2 300 000 грн., на 2028 рік –2 300 000 грн.

2. Галузь (сектор) для публічного інвестування – Транспорт.

Спрямування на розбудову та відновлення інфраструктури автомобільних доріг загального користування.

Граничний сукупний обсяг публічних інвестицій на середньостроковий період на 2026 рік – 1 000 000 грн., на 2027 рік – 1 000 000 грн., на 2028 рік –  1 000 000 грн.

3. Галузь (сектор) для публічного інвестування – Муніципальна інфраструктура та послуги.

Спрямування  на:

         – відновлення, розвиток та модернізація інфраструктури централізованого водопостачання та водовідведення, в тому числі з впровадженням альтернативних джерел енергії;

         – підвищення енергоефективності в громадських будівлях.

Граничний сукупний обсяг публічних інвестицій на середньостроковий період на 2026 рік – 8 350 000 грн., на 2027 рік – 8 450 000 грн., на 2028 рік –          7 300 000 грн.

Стратегічними цілями публічних інвестицій на 2026-2028 роки є    забезпечення безпеки дорожнього руху, зменшення забруднення навколишнього природного середовища, покращення якості надання освітніх послуг, впровадження заходів з енергозбереження.

Обсяг публічних інвестицій на підготовку та реалізацію публічних інвестиційних проектів та програм публічних інвестицій з урахуванням середньострокового плану пріоритетних публічних інвестицій Моршинської територіальної громади на 2026–2028 роки, наведені у додатку 9 до "Прогнозу бюджету Моршинської міської територіальної громади на 2026-2028 роки".

         VІ. Показники видатків бюджету та надання кредитів з бюджету

Перехід до середньострокового прогнозування є складовою частиною програмно-цільового методу, який використовується у бюджетному процесі, та передбачає узгодження стратегічних планів, проектів, програм з реальними можливостями бюджету громади. В основу формування обсягів видатків Прогнозу покладено вимоги положень Бюджетного кодексу України, інших законодавчих актів, що стосуються місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин, основних макроекономічних показників економічного і соціального розвитку України, визначених Бюджетною декларацією на 2026-2028 роки, схваленою постановою Кабінету Міністрів України від 27 червня 2025 №774.

Основним завданням бюджетної політики на місцевому рівні на середньостроковий період залишатиметься забезпечення стабільності, результативності, стійкості та збалансованості бюджету територіальної громади, ефективне використання бюджетних коштів в умовах обмеженості бюджетних ресурсів.

Середньострокове бюджетне планування здійснюватиметься з урахуванням стратегічних документів територіальної громади, показники яких є орієнтирами для досягнення цілей державної/регіональної/місцевої політик.

Прогноз витрат складено на основі поданих головними розпорядниками бюджетних коштів пропозицій до прогнозу бюджету. Під час складання прогнозних показників видаткової частини на 2026-2028 роки, в першочерговому порядку врахована потреба в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати, на проведення розрахунків за комунальні послуги та енергоносії, які споживаються бюджетними установами, з урахуванням пріоритетності видатків, обґрунтованості витрат, що передбачає детальні розрахунки в межах граничних показників з урахуванням кількісних та вартісних факторів, які впливають на обсяг видатків у плановому та наступних за плановим двох бюджетних періодах.

Особлива увага приділятиметься оглядам витрат у сферах, які мають істотний вплив на видатки бюджету громади та визначені Планом України як пріоритетні, серед яких соціальний захист, освіта, охорона здоров’я.

Для визначення прогнозних показників видатків на оплату бюджетними установами та закладами комунальних послуг та енергоносіїв на 2026-2028 роки до базових обсягів станом на 01.07.2025 враховано показник індексу цін виробників промислової продукції, який наведений в Основних прогнозних макропоказниках економічного і соціального розвитку України, визначених Бюджетною декларацією на 2026-2028 роки. При складані Прогнозу враховані обсяги видатків для забезпечення стабільної роботи установ та закладів соціально-культурної сфери, надання встановлених власних соціальних гарантій для малозахищених верств населення, ветеранів та ветеранок війни та членів їх сімей, підтримку в належному стані об’єктів житлово-комунального господарства, впровадження заходів з енергозбереження, а також виконання в межах фінансових можливостей місцевих цільових програм.

Загальний обсяг видатків Прогнозу бюджету Моршинської міської територіальної громади на середньостроковий період (з урахуванням обсягів субвенцій з державного бюджету) складає:

за загальним фондом:

на 2026 рік план – 244 443 786 гривень (з урахуванням міжбюджетних трансфертів з державного бюджету – 43 963 670 грн, в т. ч. освітньої субвенції з державного бюджету у сумі 41 686 700 грн);

на 2027 рік план – 257 912 500 гривень (з урахуванням міжбюджетних трансфертів з державного бюджету – 47 436 240 грн, в т. ч. освітньої субвенції з державного бюджету у сумі 44 978 400 грн);

 на 2028 рік план – 272 801 460 гривень (з урахуванням міжбюджетних трансфертів з державного бюджету – 50 906 290 грн, в т. ч. освітньої субвенції з державного бюджету у сумі 48 270 100 грн);

 

за спеціальним фондом:

на 2026 рік план – 17 446 030 грн за рахунок наступних джерел надходжень:

кошти, що передаються із загального фонду до спеціального фонду
бюджету розвитку – 14 150 000 грн;

за рахунок коштів спеціального фонду бюджету розвитку – 2 000 000 грн;

за рахунок надходжень до фонду охорони навколишнього природного середовища  – 60 000 грн;

за рахунок власних надходжень бюджетних установ – 1 156 030 грн;

за рахунок цільового фонду – 80 000 грн;

на 2027 рік  план – 16 221 165 грн  за рахунок наступних джерел надходжень:

кошти, що передаються із загального фонду до спеціального фонду бюджету розвитку – 12 850 000 грн;

за рахунок коштів спеціального фонду бюджету розвитку – 2 000 000 грн;

за рахунок надходжень до фонду охорони навколишнього природного середовища  – 61 000 грн;

за рахунок власних надходжень бюджетних установ – 1 227 165 грн;

за рахунок цільового фонду – 83 000 грн;

на 2028 рік план – 17 142 375 грн за рахунок наступних джерел надходжень:

кошти, що передаються із загального фонду до спеціального фонду бюджету розвитку – 13 700 000 грн;

за рахунок коштів спеціального фонду бюджету розвитку – 2 000 000 грн;

за рахунок надходжень до фонду охорони навколишнього природного середовища – 62 000 грн;

за рахунок власних надходжень бюджетних установ – 1 295 375 грн;

за рахунок цільового фонду – 85 000 грн.

Резервний фонд на середньостроковий період пропонується встановити в розмірі:

у 2026 році – 304 080 гривень;

у 2027 році – 322 020 гривень;

у 2028 році – 339 087 гривень.

Видатки бюджету розвитку, у тому числі, обсяг публічних інвестицій на підготовку та реалізацію публічних інвестиційних проектів та програм публічних інвестицій з урахуванням середньострокового плану пріоритетних публічних інвестицій Моршинської міської територіальної громади прогнозується в розмірі:

на 2026 рік у сумі 16 150 000 грн,

на 2027 рік у сумі 14 850 000 грн,

на 2028 рік у сумі 15 700 000 грн.

 

Граничні показники видатків бюджету та надання кредитів з бюджету
головним розпорядникам коштів відображені у додатку 6 до Прогнозу бюджету Моршинської МТГ на 2026-2028 роки.

Граничні показники видатків бюджету за Типовою програмною
класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету відображені у
додатку 7 до Прогнозу бюджету Моршинської міської  територіальної громади на 2026-2028 роки.

Видатки характеризуються реалізацією наступних напрямів за Типовою
програмною класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету.

Державне управління

                   Надані законодавством повноваження у сфері державного управління у Моршинській міській територіальній громаді реалізовуються міською радою та її виконавчим комітетом з відповідними відділами та управліннями.

                   Метою діяльності є організаційне, інформаційно-аналітичне та матеріально-технічне забезпечення діяльності органів місцевого самоврядування, з метою ефективного представлення інтересів міської територіальної громади та здійснення від її імені та в її інтересах функцій і повноважень місцевого самоврядування, визначених Конституцією та законами України.

                   Пріоритетним завданням виконавчих органів Моршинської міської ради є:

         – забезпечення доступності та якості управлінських та адміністративних послуг;

         – якісне виконання повноважень, визначених Конституцією України та іншими законодавчими актами;

         – повноцінне забезпечення функціонування органів місцевого самоврядування та їх самостійних управлінь та відділів;

         – забезпечення якісного контролю за використанням коштів у реалізації заходів програми соціально-економічного розвитку;

         – здійснювати власні та делеговані повноваження у сфері освіти, культури, соціального захисту, соціально-правового захисту дітей, забезпечити доступними сферами адміністративних послуг ЦНАП.

                  Пріоритетним напрямком у сфері державного управління є надання високоякісних і доступних адміністративних, соціальних та інших послуг населенню, забезпечення участі громадськості у реалізації регіональної політики та розв’язанні питань місцевого значення.

                   Розрахунок видаткової частини за програмою здійснено з огляду на
загальну штатну чисельність виконавчих органів Моршинської міської ради на 2026 – 2028 роки.

                   Штатна чисельність працівників органів місцевого самоврядування станом на 01.07.2025 року складає 90 штатних одиниць, з них 66 жінок та 24 чоловіків

Освіта

                   Мережа закладів галузі "Освіта" налічує 12 бюджетних установ, з них:

4 заклади дошкільної освіти;

6 закладів загальної середньої освіти;

1 школа мистецтв;

1 установа "Централізована бухгалтерія з обслуговування закладів освіти та культури".

                   Пріоритетом розвитку галузі освіти є забезпечення доступності високоякісної освіти, забезпечення модернізації освітніх послуг та підвищення доступності якісних освітніх послуг. Громада створює умови для здобуття освіти особами з особливими освітніми потребами з урахуванням індивідуальних потреб, можливостей, здібностей та інтересів, а також забезпечує виявлення та усунення факторів, що перешкоджають реалізації прав і задоволенню потреб таких осіб у сфері освіти.

                   Цілі державної політики у сфері освіти реалізуються головним розпорядником бюджетних коштів  та у середньостроковій перспективі будуть направлені на:

         – повноцінний розвиток кожної дитини,  забезпечення діяльності мережі дошкільних навчальних закладів; охоплення дітей обов’язковою дошкільною освітою;

         – здійснення заходів для забезпечення якісної, сучасної, та доступної освіти шляхом забезпечення закладів загальної середньої освіти сучасним навчальним обладнанням та оновлення матеріально-технічної бази;

         – забезпечення доступності мистецької і позашкільної освіти;

         – участь обдарованих дітей в інтелектуальних, творчих та спортивних заходах, що проводяться за межами громади, обмін досвідом, а також стимулювання учнів, педагогів навчальних закладів до участі в інтелектуальних, творчих заходах;

         – налагодження енергоефективності будівель та приміщень, покращення матеріально-технічної та навчально-методичної бази навчальних закладів, благоустрій територій;

         Основні результати, яких планується досягти:

         створення нового освітнього середовища, яке відповідає вимогам сьогодення;

         забезпечення доступної дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти;

         сприяння підвищенню мотивації учнів до навчання, а вчителів - до професійного розвитку;

         надання освітніх послуг учням з особливими освітніми потребами максимально наближено до місця проживання та з урахуванням їх індивідуальних потреб і можливостей.

Штатна чисельність працівників галузі "Освіта" складає 450,5 штатних одиниць.

Охорона здоров’я

                   За рахунок коштів бюджету міської територіальної громади відповідно до Закону України "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення" здійснюється фінансування місцевих програм розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоров’я, а також місцевої програми надання медичної допомоги мешканцям громади.

                   Між Національною службою здоров’я України та КНП "Моршинська міська лікарня" укладено договір за 12 пакетами про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій для первинної та вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги на 2025 рік. Напрямом реалізації політики у сфері охорони здоров’я є продовження реформування системи охорони здоров'я з метою забезпечення універсального доступу громадян і громадянок до гарантованого пакета необхідних медичних послуг та лікарських засобів, покращення стану здоров’я населення.

                   Цільові програми затверджені з метою вирішення найактуальніших проблем громади у сфері охорони здоров’я, покращення стану здоров’я мешканців територіальної громади, задоволення потреб громадян і громадянок у послугах відповідної якості. Пріоритетами розвитку галузі є забезпечення населення територіальної громади високоякісними і доступними медичними послугами та створення сприятливих умов життєдіяльності людини.

                   За кошти Моршинської міської територіальної громади проводиться фінансування програми "Надання медичної допомоги мешканцям Моршинської міської територіальної громади на 2025-2027 роки" на відповідні заходи:

         – фінансової підтримки Комунального некомерційного підприємства "Моршинська міська лікарня"  (оплату комунальних послуг та енергоносіїв, інших видатків);

         – безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань;

         – забезпечення осіб з інвалідністю медичними виробами;

         – допомоги хворим на фенілкетонурію на 2024-2028 роки.

                   Граничний обсяг видатків бюджетних коштів направлено на оплату фінансування міської програми для КНП "Моршинська міська лікарня", 2 амбулаторій, 5 МПТБ .

                   Основні результати, яких планується досягти:

         – підвищення доступності і якості медичних послуг;

         – підвищення рівня медичного обслуговування населення;

         – запровадження нових підходів до організації роботи закладів охорони здоров’я та їх фінансового забезпечення;

         – подальший розвиток системи медичного обслуговування населення та реформування системи охорони здоров’я;

         – зниження рівнів загальної захворюваності населення.

Соціальний захист та соціальне забезпечення

                   Пріоритетами у сфері соціального захисту та соціального забезпечення є реалізація державної політики та програм, затверджених міською радою у сфері соціального захисту населення, покращення матеріального стану та умов життя вразливих верств населення шляхом надання соціальних допомог, забезпечення якісного надання соціальних послуг.

                   Одним з основних напрямків діяльності є ефективне виконання повноважень щодо соціального захисту населення, вирішення  проблем людей з інвалідністю, дітей, жінок та молоді. На позачерговій черзі громадян, які потребують покращення житлових умов перебувають 4 особи: 3 – з числа дітей-сиріт та 1 дитина, позбавлена батьківського піклування, у 2026 рік – 1 особа,  2027 рік – 1 особа і 2028 рік – 2 особи.

                   З метою підвищення соціальної захищеності найбільш вразливих верств населення, кошти бюджету територіальної громади спрямовуються, зокрема на такі заходи:

         – часткове відшкодування пільгового проїзду автомобільним та залізничним транспортом окремих категорій громадян та громадянок;

         – компенсація фізичним особам,що надають соціальні послуги;

         – адресна грошова допомога на відшкодування оплати житлово-комунальних послуг окремих категорій громадян та громадянок;

         – фінансова підтримка Моршинського міського товариства інвалідів;

         – відшкодування проїзду пільгової категорії потерпілих від аварії на Чорнобильській АЕС та надання пільг з оплати послуг зв’язку;

         – санаторно-курортне оздоровлення дітей та пільгових категорій;

         – одноразові матеріальні допомоги за рішенням виконкому окремим категоріям;

         – відшкодування на поховання військовослужбовців Збройних Сил України.

                   Завданнями на 2026-2028 роки є:

         – забезпечення максимальної адресності та наближеності надання відповідної соціальної підтримки тим, хто її потребує;

         – прозорість та доступність в отриманні соціальної підтримки;

         – надання соціальної підтримки з урахуванням уніфікованих критеріїв обрахунку сукупного доходу сім’ї та її фінансово-майнового стану; забезпечення захисту прав дитини.

                   Показниками досягнення цілей є:

         – надання допомоги соціально незахищеним верствам населення, які зареєстровані та фактично проживають на території громади та внутрішньо переміщеним особам;

         – надання фінансової підтримки ветеранам та ветеранкам війни, членам сімей загиблих (померлих) воїнів, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України;

                   Основні результати, яких планується досягти:

         – адаптація системи надання соціальних послуг до нових вимог законодавства, спрощення порядку надання соціальних послуг, впровадження нових, сучасних комп’ютерних та Інтернет технологій;

         – охоплення соціальним захистом максимальної кількості сімей та малозабезпечених громадян та громадянок, які потребують підтримки міської влади.

                   Штатна чисельність працівників галузі "Соціальний захист та соціальне забезпечення" складає 31 штатна одиниця, з них 30 жінок та 1 чоловік.

Культура

                   У сфері культури та мистецтва проводяться заходи, що спрямовані на розвиток культури української нації, збереження, відтворення та охорону історичного середовища, естетичне виховання громадян, передусім дітей та юнацтва.

                   Цілями державної політики у сфері культури і туризму є відродження та духовний розвиток традицій і культури української нації.

Цілі державної, регіональної та місцевої політики, реалізація яких здійснюватиметься в середньостроковий період:

– створення умов для розвитку соціальної структури у сфері культури, забезпечення доступності всіх необхідних видів культурних послуг;

– забезпечення прав громадян на бібліотечне обслуговування, загальну доступність до інформації та культурних цінностей, розширення послуг, що надаються населенню у бібліотеках громади ;

– проведення громадсько-культурних та організаційно-масових заходів;

                   Прогнозні граничні показники бюджету територіальної громади  розподілені на реалізацію наступних бюджетних програм, а саме:

         КПКВ 4030 "Забезпечення діяльності бібліотек" на утримання міської централізованої бібліотечної системи, яка налічує 11 бібліотек;

         КПКВ 4060 "Забезпечення діяльності палаців і будинків культури, клубів, центрів дозвілля та інших клубних закладів", 11 народних домів та 1 музей-садиба Степана Бандери, на проведення заходів в галузі туризму та курортів.

                   Протягом 2026-2028 років планується досягти наступних результатів:          запровадження системи державних стандартів щодо надання культурних послуг населенню;

         збільшення туристичного потоку та перетворення туризму на одну з прибуткових галузей економіки міста.

                   Основні заходи для досягнення визначених завдань:

         – проведення конкурсів, заходів, оглядів самодіяльної народної творчості, виставок  мистецтва, забезпечення здійснення культурно-промоційної діяльності;

         – організація та проведення заходів патріотичного виховання та громадянської освіти;

         – організація та проведення інформаційних заходів шляхом участі молоді у навальних тренінгових програмах, конкурсах;

         – підтримка та розвиток творчої, інтелектуально обдарованої молоді;

         – підвищення якості бібліотечно-інформаційного обслуговування користувачів, формування фондів бібліотек новою літературою на різних носіях, створення максимально комфортних умов з метою ефективного обслуговування користувачів бібліотек, забезпечення умов для якісного обслуговування людей з обмеженими можливостями.

                   Штатна чисельність по установах культури на 01.07.2025 року склала 36 штатних одиниць, з них 5 чоловіків та 31 жінка.

Фізична культура та спорт

Метою діяльності галузі "Фізична культура і спорт" є створення умов для залучення різних верств населення до масового спорту, популяризації здорового способу життя, максимальної реалізації здібностей обдарованої молоді у дитячо-юнацькому спорті.

Основні заходи для досягнення визначених завдань:

– участь спортсменів і спортсменок та команд у обласних та Всеукраїнських змаганнях, турнірах;

– міські та регіональні змагання;

– створення умов для занять фізичною культурою і спортом шляхом зміцнення матеріально-технічної бази;

                   Головними пріоритетами галузі є всебічне фізичне виховання здорової нації.

                   Результати, яких планується досягти від реалізації заходів:

         – збільшення кількості населення, яке займається фізичною культурою і спортом під час проведення загальноміських спортивно-оздоровчих заходів;

         – збільшення відсотка дітей, які систематично займаються спортом, від їх загальної кількості в територіальній громаді, покращення рівня пропаганди здорового способу життя, покращення спортивних результатів мешканців та мешканок громади на  всеукраїнських та обласних змаганнях;

         – створення стимулів для здорового способу життя, для занять масовим спортом та активного відпочинку.

Житлово-комунальне господарство

Реалізація цілей державної політики, власних повноважень органів місцевого самоврядування в сфері утримання, благоустрою та розвитку житлово-комунального господарства, а також у сфері забезпечення ефективного функціонування та розвитку вулично-дорожньої мережі визначена заходами Програми благоустрою населених пунктів та Програми підтримки та розвитку житлово-комунального господарства Моршинської міської територіальної громади.

Пріоритетними напрямками розвитку житлово-комунального господарства є задоволення потреб мешканців в усіх видах житлово-комунальних послуг, створення комфортних умов для проживання та надання їм якісних житлово-комунальних послуг.

Основними завданнями на середньостроковий період є:

належне утримання об’єктів комунальної власності, об’єктів благоустрою, модернізація мереж зовнішнього освітлення із застосуванням енергозберігаючих технологій, реконструкція каналізаційних очисних споруд, озеленення території, видалення сухостійних дерев, що підлягають видаленню, утримання в належному стані кладовищ.

Показниками досягнення цілей є: забезпечення якісного освітлення вулиць, поліпшення санітарного та естетичного стану благоустрою громади; модернізація інженерних мереж водопостачання та водовідведення, забезпечення утримання парків та зелених зон.

Економічна діяльність

Пріоритетами у розвитку економічної діяльності є організація сприятливого і комфортного життєвого простору шляхом створення умов для розвитку соціальної інфраструктури громади, сприяння підвищенню комфортного проживання громадян на території громади.

Цілі державної, регіональної та місцевої політики, реалізація яких здійснюватиметься в середньостроковому періоді:

здійснення заходів із землеустрою;

розвиток дорожньо-транспортної інфраструктури громади;

забезпечення реалізації основних напрямів політики держави шляхом виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку громади.

Основні завдання для досягнення цілей:

- збереження існуючої мережі доріг загального користування, вулиць і доріг комунальної власності від руйнування, своєчасне виконання капітального та поточного ремонту та виконання заходів з безпеки дорожнього руху;

- покращення транспортного та пішохідного сполучення;

- створення умов доступності сільських територій до адміністративного центру громади – м.Моршина.

Показниками досягнення цілей є: покращення іміджу громади, що призведе до покращення соціально-економічного розвитку Моршинської міської територіальної громади в цілому, поліпшення інвестиційного клімату, сприятиме залученню нових інвестицій у громаду, створенню нових суб’єктів господарської діяльності, дозволить розвиватися діючим підприємствам, забезпечить повноцінне проживання, роботу і відпочинок мешканців і мешканок та гостей громади.

                   Граничні показники видатків бюджету за Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету наведені в додатку 7 до Прогнозу бюджету Моршинської МТГ на 2026 – 2028 роки.

VІI. Взаємовідносини бюджету з іншими бюджетами

                   Міжбюджетні трансферти мають цільове спрямування і використовуються відповідно до порядків їх використання.

                   Найбільшу питому вагу у обсязі міжбюджетних трансфертів займає освітня субвенція з державного бюджету.

                   В обсязі міжбюджетних трансфертів на середньостроковий період, що надаються бюджету Моршинської міської територіальної громади з державного бюджету прогнозується:

розподілена освітня субвенція:

у 2026 році – 41 686 700 гривень;

у 2027 році – 44 978 400 гривень;

у 2028 році – 48 270 100 гривень.

Прогнозовані субвенції з державного бюджету (здійснення доплат педпрацівникам та підтримку особам з ООП) відповідно до законодавства та розрахункової потреби:

у 2026 році – 2 276 970 гривень;

у 2027 році – 2 456 840 гривень;

у 2028 році – 2 636 190 гривень.

Показники міжбюджетних трансфертів наведені в додатку 10 до Прогнозу бюджету Моршинської МТГ на 2026 – 2028 роки.

Обсяг міжбюджетних трансфертів з бюджету Моршинської міської територіальної громади іншим бюджетам прогнозується:

реверсна дотація (державному бюджету):

у 2026 році – 4 509 500 гривень;

у 2027 році – 9 173 000 гривень;

у 2028 році – 3 163 300 гривень;

Прогнозні показники міжбюджетних трансфертів іншим бюджетам з бюджету Моршинської міської територіальної громади наведені в додатку 11 до Прогнозу бюджету Моршинської МТГ на 2026 – 2028 роки.

VIII. Інші положення та показники прогнозу бюджету

Конкретні показники обсягів доходів та видатків, фінансування
та кредитування на 2026−2028 роки, визначених цим Прогнозом, можуть уточнюватися залежно від зміни реальних фінансових можливостей бюджету на відповідні роки.

До Прогнозу додаються:

Додаток 1 "Загальні показники бюджету Моршинської міської територіальної громади";

Додаток 2 "Показники доходів бюджету Моршинської міської територіальної громади";

Додаток 3 "Показники фінансування бюджету Моршинської міської територіальної громади";

Додаток 6 "Граничні показники видатків бюджету Моршинської міської територіальної громади та надання кредитів з бюджету головним розпорядникам коштів";

Додаток 7 "Граничні показники видатків бюджету Моршинської міської територіальної громади за Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування бюджету Моршинської міської територіальної громади";

Додаток 9 "Обсяг публічних інвестицій на підготовку та реалізацію публічних інвестиційних проектів та програм публічних інвестицій з урахуванням середньострокового плану пріоритетних публічних інвестицій бюджету Моршинської міської територіальної громади";

Додаток 10 "Показники міжбюджетних трансфертів з інших бюджетів до бюджету Моршинської міської територіальної громади";

Додаток 11 "Показники міжбюджетних трансфертів іншим бюджетам з бюджету Моршинської міської територіальної громади".

 

Не подаються до прогнозу, в зв’язку з відсутністю показників:

Додаток 4 "Показники місцевого боргу";

Додаток 5 "Показники гарантованого Моршинською міською радою боргу і надання місцевих гарантій".

Додаток 8 "Граничні показники кредитування бюджету Моршинської міської територіальної громади за Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету".

Прогноз бюджету Моршинської міської територіальної громади на 2026-2028 роки складено фінансовим управлінням Моршинської міської ради.

 

 

Начальник фінансового управління

Моршинської міської ради                                                   Ірина МЕЛЬНИЧУК

 

 


« повернутися до всіх документів

Код для вставки на сайт

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь