Звіт щодо проведення онлайн громадських обговорень щодо реорганізації Довгівської середньої загальноосвітньої школи І-ІІ ступеня.

З метою забезпечення гласності, відкритості та прозорості діяльності органу місцевого самоврядування, врахування громадської думки під час прийняття важливих рішень для територіальної громади, було проведено громадське  обговорення  реорганізації Довгівської середньої загальноосвітньої школи І-ІІ ступеня, яке відбулось в онлайн режимі.

Громадські обговорення були організовані управлінням соціально-гуманітарної політики Моршинської міської ради та у зв’язку з військовим станом та карантинними обмеженнями пройшли онлайн 27 червня 2022року. Відповідне інформаційне повідомлення оприлюднено на офіційному веб-сайті Моршинської міської ради (в рубриці «Анонси»).

В ході обговорення було наголошено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України (ст.19 Конституції України).

Учасникам обговорень надано економічне обґрунтування та роз’яснено законодавчі основи відповідних рішень.

Відповідно до пункту 30 частини 1 статті 26, статті 60 Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту»:

1. Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники).
  2. Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади.
  3. Розвиток мережі комунальних початкових шкіл, гімназій забезпечують районні, міські, сільські, селищні ради.
  4. У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.

Реорганізація і ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускається лише після громадського обговорення проекту, відповідного рішення засновника, який оприлюднюється не менше ніж за один рік до прийняття відповідного рішення. Проєкт рішення про реорганізацію Довгівської середньої загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів було оприлюднено на сайті Моршинської міської ради 30 серпня 2021 року.

В обговоренні взяли участь представники робочої групи,  жителі села Довге, батьки учнів та педагогічний колектив школи, депутати міської ради, представник профспілки освітян.

Було заслухано інформацію, про необхідність створення ефективної мережі закладів освіти в територіальній громаді, приведення їх структури у відповідність до вимог чинного законодавства про освіту. Довгівська СЗШ І-ІІ ступенів розташована в с. Довге та займає три пристосованих приміщення. В двох розташовані класні кабінети, в одному їдальня з харчоблоком. Приміщення потребують капітального ремонту. Середня наповнюваність класів не є високою, що є головною причиною збільшення видатків на утримання одного учня та виплату заробітної плати педагогам.

На сьогодні єдиним оптимальним завданням  у вирішенні проблеми малокомплектності Довгівська СЗШ І-ІІ ступенів є реорганізація даного закладу у початкову школу з дошкільним відділенням. Таким чином молодші школярі навчатимуться поруч з домівками, вчителі початкових класів  працюватимуть у звичних умовах. Дошкільнята матимуть змогу відвідувати заклад без довезень. Учнів 5-9 класів цього закладу освіти планується підвозити до НВК «СЗШ-ліцей»                             м. Моршина чи НВК «Станківський ЗНЗ І-ІІІ ст.- ДНЗ» шкільним автобусом. Середня наповнюваність 5-9 класів Довгівської школи – 6 учнів, проте як в Моршинській школі – 24 дитини в Станківській школі – 20 дітей, це створює конкурентне середовище серед учнів, мотивує їх до нових досягнень, підвищує якість знань, розширює можливості в подальшій реалізації себе.

Проаналізувавши перспективну мережу, кадрове забезпечення, матеріально-технічну базу, пропозиції депутатів та батьків, провівши засідання робочої групи управління соціально-гуманітарної політики, було запропоновано реорганізацію Довгівської середньої загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Стрийського району Львівської області у заклад освіти І ступеня, відкриття дошкільного відділення при початковій школі с.Довге та її перейменування на «Початкова школа з дошкільним відділенням с.Довге Моршинської міської ради»

Також  присутніх ознайомлено зі Стратегією розвитку «Початкова школа з дошкільним відділенням с.Довге Моршинської міської ради» та попереднім штатним розписом майбутнього закладу.

Під час слухань, окремі батьки та педпрацівники не підтримали ініціативу щодо реорганізації Довгівської середньої загальноосвітньої школи І-ІІ ступеня, проте більшість учасників слухань підтримали цю ініціативу, з урахуванням пропозицій щодо забезпечення протипожежних заходів, необхідних ремонтних робіт в приміщеннях, покращення матеріально-технічної бази.

За результатами громадського обговорення та розгляду пропозицій і зауважень, було вирішено:

1. Всі пропозиції та зауваження, які заслухані на обговоренні винести на засідання комісії з соціально-гуманітарних питань.
  2. Винести на розгляд сесії Моршинської міської ради альтернативні проекти рішень «Про реорганізацію та зміну назви Довгівської середньої загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Стрийського району Львівської області».