Міста-побратими
Обрати сторінку

Закон України «Про зайнятість населення» передбачає право громадян віком понад 45 років за умови, що страховий стаж яких не менше 15 років, та які мають професійно-технічну або вищу освіту і не досягли встановленого законодавством пенсійного віку, одноразово отримати «ваучер» для підтримання конкурентоспроможності на ринку праці.

На підставі ваучера здійснюється перепідготовка, спеціалізація, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями, що є пріоритетними серед видів економічної діяльності.
Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання і не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом. Оплата ваучера здійснюється Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. У разі, коли вартість навчання в навчальному закладі перевищує максимальну вартість ваучера, оплата різниці вартості здійснюється за кошти особи, яка отримала ваучер, або за кошти роботодавця.
Щоб отримати ваучер, потрібно звернутися до служби зайнятості з відповідною заявою, а також пред’явити паспорт, трудову книжку, документ про освіту та реєстраційний номер облікової картки платника податків. Якщо трудова книжка зберігається за місцем праці, то громадянин подає її копію, засвідчену роботодавцем.
Яскравим прикладом є співпраця Моршинської міської філії Львівського ОЦЗ з ДП СКК «Моршинкурорт» ЗАТ «Укрпрофоздоровниця», завдяки якій працівники курорту отримали та реалізували ваучери для підвищення кваліфікації за спеціальністю «сестринська справа».
Варто зазначити, що відновлено фінансування витрат Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття на видачу ваучерів для підтриманя конкурентостпроможності осіб на ринку праці.
Для отримання ваучера на навчання звертатися у Моршинську міську філію Львівського обласного центру зайнятості.