Міста-побратими
Обрати сторінку

Никифорів Роман Федорович- диригент, композитор, педагог, член Національної спілки композиторів України,заслужений працівник культури України.

Народився 16 червня 1946 р. у м.Коломиї Івано-Франківської області.

Навчався у Львівському музично-педагогічному училищі ім. Ф. Колесси, у 1965-1967 роках продовжив навчання у Коломийському педучилищі на музично-педагогічному відділенні.

З 1967 по 1972 р. навчався на диригентському факультеті Львівської державної консерваторії ім. М. Лисенка. Його викладачами були видатні музиканти, композитори: Є. Козак, С. Людкевич, М. Колесса, Є. Вахняк, С. Амбарцум’ян, М. Жупан та інші.

З 1970 р. розпочав диригентську діяльність на посаді керівника оркестру народних інструментів у Народному ансамблі пісні і танцю “Черемош” Львівського державного університету ім. І. Франка.

Після закінчення консерваторії був направлений у м. Моршин. З 1972 по 1980 рік працював директором Моршинської школи мистецтв. З 1970 р. і до нашого часу – художній керівник та диригент Народного ансамблю пісні і танцю “Смерічка”. З 1992 р.- викладач, завідувач народного-оркестрового відділу Стрийської дитячої школи мистецтв. З 2000 по 2010 рік – регент церковного хору УГКЦ м.Моршина.

За свою 45-річну творчу діяльність у колективі Роман Никифорів був нагороджений багатьма Почесними грамотами Моршинської і Стрийської міських рад, Львівським обласним управлінням культури, Федерацією професійних спілок України. У 1986 р. був удостоєний почесного звання “Заслужений працівник культури України”.

З 1992 р. почалася композиторська та вокально-естрадна діяльність Романа Никифоріва. Було написано ряд естрадних пісень, деякі ставали популярними серед професійних співаків.

Роман Никифорів є автором літературно-музичного альманаху “Струни любові”, збірки естрадних пісень “Карпатський край”, збірника п’єс для дуету скрипок з фортепіано “Dolce Vio …”, збірника хорових та естрадних творів “Троїсті музики”, збірників “Наші колядки” і “Наші веснянки”, збірника хорових творів ”Пісні-присвяти ”, збірника української релігійной поезії в музиці “Пісні благовісту” для мішаного хору акапела.

За збірку пісень “Троїсті музики” був удостоєний звання

”Лауреат літературно-мистецької премії фонду В. Романюка”

У 2014 р., до 100-річчя утворення Легіону Українських Січових Стрільців, була виконана єдина у світі кантата про Січове Стрілецтво “Січ іде” (5 прем’єр), на вірші В. Романюка під орудою автора.

Разом зі “Смерічкою” диригент виступав у містах України – Львові, Тернополі, Івано-Франківську, Долині, Києві (двічі на з’їзді профспілок України), а також У Бєльцах (Молдова), Мінську (Білорусь), Москві, Санкт-Петербурзі (Росія), Кракові, Перемишлі, Жешуві, Мельцу, Ярославі (Польща). Як сольний співак виступав у Кішкунгалаші, Ніретьхазі (Угорщина), Празі (Чехія), Мюнхені, Ганновері, Дюрені, Хамельні (Німеччина), Парижі, Розе (Франція).

Роман Никифорів випустив два компакт-диски: “Струни любові” та “Осіннє рандеву”.

П’єси композитора для фортепіано та скрипки виконуються в Україні, Польщі, Канаді, США, естрадні пісні в Німеччині, Чехії, обробки колядок, веснянок та українських народних пісень співають хорові колективи різних регіонів України.

Проживає в місті Моршині Львівської області.