Міста-побратими
Обрати сторінку

Король Ірина Іванівна.
Заслужений працівник культури України, кавалер ордену “За заслуги” ІІІ ступеня, ордену “Берегиня України”,
засновник та художній керівник Зразкового театру української пісні «Джерельце».

Педагог, режисер-постановник, сценарист, хормейстер, фольклорист.
1957-1961 рр., – навчаючись в Дрогобицькому державному музичному училищі, вже з другого курсу диригувала великими хорами “Змішторг”, військової частини та Львівської обласної організації УТОС у м. Дрогобич.

За 60 літ творчої діяльності написала десятки авторських музичних навчальних програм Всесоюзного, Всеукраїнського значення, з доповідями виступала на Всеукраїнських, міжнародних наукових конференціях, присвячених дослідженням фольклору.

З 1961 р. – працювала у Лисовицькій середній загальноосвітній школі.
1962 – 1971 рр. – у Моршинській восьмирічній школі на посаді вчителя музики.
1973 рік став початком творчої діяльності на сьогодні вже Зразкового дитячого театру української пісні “Джерельце”.

З 1970 року Ірина Король працює у музичній, а згодом Моршинській школі мистецтв, на посаді завідуючої теоретичним відділом, викладачем музично-теоретичних дисциплін.

1998 року удостоєна почесного звання Заслужений працівник культури України.

Ірина Король неодноразово виступала з колективом на міжнародних конкурсах, вела та й веде активну гастрольну діяльність у Польщі, Угорщині, Македонії, Німеччині. За 45 років існування колективу з нагород на престижних Міжнародних та Всеукраїнських конкурсах, фестивалях, оглядах – тільки Гран-прі і Перші місця.

2009 р. Ірина Корль нагороджена орденом “За заслуги” III ступеня з присвоєнням почесного звання “за вагомий особистий внесок у розвиток культурно-мистецької спадщини України, високу професійну майстерність та активну участь у проведенні Фестивалю мистецтв України”.