Міста-побратими
Обрати сторінку

       Заробітна плата, яка виплачується у «конвертах» – це лише тимчасове благо, яке несе за собою багато негараздів як країні так і кожному з нас. Нелегальна заробітна плата послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів. Про майбутні наслідки таких трудових відносин ні працедавці, ні наймані працівники не замислюються. Тому легалізація заробітної плати на сьогодні є одним з пріоритетних напрямків роботи робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Дуже важливо, щоб і самі громадяни усвідомили, що їх згода отримувати зарплату “в конвертах” позбавляє їх соціального захисту.
Неоформлений офіційно працівник ризикує залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та здійсненні перерахунків пенсій у подальшому. А це ще гірше, коли нинішні пенсіонери втрачають право на перерахунок уже призначеної пенсії.
Ще одним з поширених порушень є укладання цивільно – правових угод нашими підприємцями «оптимізаторами» при здійсненні трудових функцій. Скористатися шансом по зменшенню податкового навантаження на ваш бізнес шляхом укладення цивільно-правового договору можна, але тільки тимчасово і не з однією особою-виконавцем, оскільки для Вас це є ризиком належного і якісного виконання необхідних послуг. Але при цьому такий договір є «гачком» для інспекцій і автоматично підлягає ретельній перевірці. Тому ми, радимо Вам зважено підходити до питання «заміни трудового договору», оскільки існує чітка практика з перевірки таких договорів, наслідками яких є накладання штрафів, розміри котрих на сьогодні для більшості підприємців і підприємств є не підйомними.