Міста-побратими
Обрати сторінку

З 1 січня 2019 року в Україні з’явився новий вид допомоги для сімей з хворими дітьми. У новому законі зазначено перелік захворювань, у зв’язку з якими батьки можуть отримати фінансову підтримку до оформлення інвалідності дитини.

З 1 січня 2019 року набув чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту осіб, які доглядають за хворими дітьми». На допомогу держави тепер можуть розраховувати сім’ї, які доглядають за дитиною, у якої діагностовано важкі перинатальні ураження нервової системи, важкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, важкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня.
Крім того, допомогу можуть оформити батьки дітей, які отримали важку травму, яким потрібна трансплантація органу або паліативна допомога. У всіх випадках допомогу можуть оформити сім’ї, які не отримують допомогу по інвалідності дитини.

Для оформлення допомоги у відділення соціального захисту населення треба надати:

– заяву про призначення допомоги;

– паспорт або інший документ, що посвідчує особу;

– свідоцтво про народження дитини;

– довідка про захворювання дитини.

Допомога нараховується щомісяця в розмірі одного прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.