Міста-побратими
Обрати сторінку

Звертаємо увагу роботодавців та працівників на те, що з 1 січня 2017 року розмір мінімальної заробітної плати становить 3200 грн. Відповідний законопроект підтримала Верховна Рада України. Основною метою прийняття ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» є легалізація відносин у сфері зайнятості та оплати праці.

Водночас, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман застеріг роботодавців від зловживань, скажімо, в оформленні працівника на півставки чи на неповний робочий день. Відтак, органам місцевого самоврядування делегували повноваження у сфері контролю за дотриманням законодавства про працю та зайнятість населення (перевірки на підприємствах), а також накладання штрафів за його порушення. Так, за виявлену невідповідність (наприклад, людина працює повний робочий день, а оформлена як на неповний) каратимуть штрафом у сотні тисяч гривень.

За недопуск відповідальних осіб на підприємство для здійснення перевірки також передбачені штрафні санкції.

За недопущення держінспектора праці до проведення перевірки юридичні та ФОПи повинні будуть сплатити штраф:

– в розмірі до трьох «мінімалок» (у 2017 році – 9 600 грн.) – у всіх випадках недопущення інспекторів до перевірки (крім випадку, коли темою перевірки є неоформлення трудових договорів з працівниками та виплата зарплат в «конверті»);

– в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (320 000 грн.) – у разі недопущення держінспектора праці до перевірки, коли вона здійснюється з метою виявлення працівників з неоформленими трудовими договорами, виплати заробітної плати без нарахування і сплати єдиного внеску.

Таким чином, офіційне оформлення працевлаштування є, в першу чергу, гарантією соціального захисту найманих працівників, кадрової стабільності та налагодженої роботи усіх учасників трудового процесу з метою досягнення позитивного результату. Водночас, для роботодавця – це і позитивний імідж та репутація надійного партнера, що є запорукою процвітання бізнесу та примноження прибутків.

І пам’ятайте, що отримуючи заробітну плату в “конверті” – ви маєте досить забезпечене сьогодення, але ризикуєте своїм майбутнім…