Міста-побратими
Обрати сторінку

Як протидіяти домашньому насильству в умовах карантину

У зв’язку з карнатинними заходами у світі відслідковується тенденція до збільшення кількості випадків домашнього насильства. Для людей, які зазнають домашнього насильства, соціальна ізоляція означає залишитися наодинці з кривдником.
А коли вся увага зосереджена на сфері охорони здоров’я, то проблема домашнього насильства ризикує бути недооціненою, тому ми прикладаємо максимальних зусиль для інформування населення про можливості отримання допомоги у кризових випадках, а також для забезпечення доступності та якості соціальних послуг, які можуть отримувати постраждалі особи».
За даними Всессвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), кожна третя жінка у всьому світі зазнає фізичного або сексуального насильства, здебільшого з боку партнера.
У ВООЗ також зазначають, що гендерне насильство має тенденцію посилюватись під час надзвичайних гуманітарних ситуацій та конфліктів, що є найпоширенішим серед найменш зареєстрованих порушень прав людини.
Звіти з Китаю свідчать про те, що коронавірус вже спричинив значний ріст випадків домашнього насильства. Місцеві поліцейські відділення отримували втричі більше повідомлень у лютому, порівняно з попереднім роком. Більшість випадків насильства пов’язують саме з поширенням епідемії COVID-19.
Про збільшення випадків домашнього насильства повідомляють і в США. За даними національної гарячої лінії, кривдники використовують поширення COVID-19 як погрозу своїм жертвам – кажуть, що викинуть їх на вулицю, щоб ті захворіли.
За інформацією Міністерства внутрішніх справ України кількість дзвінків на «гарячу лінію» і спецлінію «102» на сьогодні не збільшилась, проте департамент соціального захисту населення обласної державної адміністрації, як регіональний координатор з питань запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, інформує про діючі «гарячі» лінії, куди можна звернутись у випадку домашнього насильства:
Державний кол-центр з питань запобігання домашньому насильству 15-47, працює цілодобово;
Національна «гаряча лінія» з питань запобігання домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0-800-500-335, або з мобільного 116 123, працює цілодобово;
Дитяча «гаряча лінія» 0-800-500-225, 116-111 з мобільного;
Урядовий кол-центр 15-45;
«Гаряча лінія» Координаційного центру з надання правової допомоги 0-800-213-103;
Оперативна лінія Національної поліції України 102;
«Гаряча лінія» Львівської області 112;
Інформаційно-консультаційна лінія громадської організації «Центр «Жіночі перспективи» 2-962-962, або з мобільного 067-674-07-70;
Телефон уповноваженого спеціаліста управління праці та соціального захисту населення Моршинської міської ради, до якого можна звернутись за допомогою у випадках домашнього насильства у місті Моршині (03260) 6-10-29.
Якщо Ви знаєте, що серед ваших сусідів є проблемні сім’ї, або сім’ї, де є особи з інвалідністю, чи люди похилого віку, то ставши свідком можливого домашнього насильства, відразу ж повідомляйте відповідні органи! Не залишайтесь осторонь і не будьте байдужими! Ви можете врятувати чиєсь життя!