Міста-побратими
Обрати сторінку
Про мінімальну суму страхового внеску говорили під час зустрічі

З 1 січня 2017 року набрав чинність Закон України від 06.12.2016 №1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», про це повідомив начальник Стрийської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Роман Гладій на зустрічі з представниками бізнесу.

Стосовно цього Роман Михайлович надав роз’яснення присутнім : «Відповідно до Закону фізичні особи – підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а також підприємці – платники єдиного податку другої та третьої груп визначають суму єдиного внеску у розмірі не менше мінімального страхового внеску на місяць, тобто 704 гривні на місяць (3 200 грн. х 22% = 704 грн.), та зобов’язані її сплатити незалежно від того, отримували вони цього місяця дохід чи ні.

При цьому, перша група спрощенців повинні сплачувати половину мінімального страхового внеску, тобто 352 гривні на місяць.

Зокрема Роман Михайлович наголосив,що звільняються від сплати єдиного внеску за себе лише фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та фізичні особи – підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Зазначена норма не застосовується до осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.

Державною фіскальною службою України листом від 30.12.2016 № 41658/7/99-99-13-02-01-17 надано детальне роз’яснення щодо нарахування та сплати єдиного внеску фізичними особами – підприємцями, у тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування, та особами, які провадять незалежну професійну діяльність.

В ході зустрічі присутні мали змогу отримати відповіді на запитання та вичерпні пояснення щодо новацій законодавства.

Відділ організації роботи Стрийської ОДПІ

ГУ ДФС у Львівській області

Керівництво Стрийської ОДПІ зустрілось з представниками бізнесу щодо легалізації зарплати

Начальником Стрийської ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області Романом Гладієм було проведено зустріч з представниками малого та середнього бізнесу з питань легалізації заробітної плати.

Під час зустрічі Роман Михайлович акцентував увагу щодо підвищення розміру мінімальної заробітної плати з 01 січня 2017 року – 3200 гривень.

Присутні обговорили умови пришвидшення детінізації найманої праці, а також отримали роз’яснення норм діючого законодавства. Роман Гладій пояснив,що мінімальна заробітна плата – це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може здійснюватися оплата за виконану працівником місячну, погодинну норму праці (обсяг робіт) відповідно до Закону України ,,Про оплату праці” від 24.03.1995 р. N 108/95-ВР.

Мінімальна платня використовується для того, щоб встановити розміри ставки єдиного податку, податкової соціальної виплати та суми нараховуємого єдиного соціального внеску. Варто відмітити, що ця ставка допомагає державі тримати під контролем приватні підприємства, на яких часто порушуються норми охорони праці, тривалості робочого дня та іншого.

 

Відділ організації роботи Стрийської ОДПІ

ГУ ДФС у Львівській області

З 1 січня 2017 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів за 2016 рік

З 1 січня 2017 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2016 року.За вибором платника податків декларації подаються за місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою; поштою або засобами електронного зв’язку.

У разі необхідності платники зможуть отримати безкоштовні консультації і допомогу в заповненні податкової декларації про майновий стан і доходи у Центрах обслуговування платників.

З цього приводу начальником Стрийської ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області Романом Гладієм проведена зустріч з платниками податків та громадями у приміщенні ЦОПу Стрийської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області. Роман Михайлович надав відповіді на найбільш актуальні питання , надав пояснення стосовно граничних строків подання декларації :

– для громадян та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, – до 1 травня року, що настає за звітним. Останній день подання декларації за 2016 рік – 03.05.2017;

– для підприємців (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (року). Останній день подання декларації за 2016 рік – 09.02.2017;

Також нагадав , що з 1 січня 2017 року запроваджується нова форма декларації, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 15 вересня 2016 року №821 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859»,, що обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає:

– при отриманні доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування чи отримання в дарунок майна не від членів сім’ї першого ступеня споріднення тощо;

– при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відносяться, зокрема, операції з інвестиційними активами;

– при отриманні іноземних доходів;

– та в інших випадках, передбачених законодавством, зокрема, при отриманні у власність майна за рішенням суду.

Обов’язок платника податку щодо подання декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи виключно:

– від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

– виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділом ПКУ;

– від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до ІV розділу ПКУ;

– у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ. Роман Михайлович надав роз’яснення кому не загрожує штраф від неподання декларації про майновий стан і доходи:

згідно з п. 179.4 ст. 179 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники податку звільняються від обов’язку подання податкової декларації про майновий стан і доходи в таких випадках:

а) незалежно від виду та суми отриманих доходів платниками податку, які:

– є малолітніми/неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави станом на кінець звітного податкового року;

– перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув’язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання декларації;

– перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року;

– перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року;

б) в інших випадках, визначених розділом IV ПКУ.

Відповідно до п. 179.2 ст. 179 ПКУ обов’язок платника податку щодо подання Декларації вважається виконаним і Декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи:

– від податкових агентів, які згідно з розділом IV ПКУ не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

– виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених розділом IV ПКУ;

– від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до розділу IV ПКУ;

– у вигляді об’єктів спадщини, які відповідно до IV ПКУ оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ.

Присутні отримали відповіді на важливі для них запитання, та мали змогу отримати особисту консультацію.

Відділ організації роботи Стрийської ОДПІ

ГУ ДФС у Львівській області

Керівництво Стрийської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області зустрілось з платниками акцизного податку

Днями у приміщенні Стрийської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області відбулася зустріч заступника начальника Стрийської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Володимира Сачка з підприємцями-платниками акцизного податку на якій обговорювалося питання щодо ставок акцизного податку, акцизної звітності.

На зустрічі заступник начальника інспекції Володимир Сачко ознайомив присутніх з редакцією Закону України від 20 грудня 2016 року №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» запроваджені нові ставки акцизного податку на підакцизну продукцію у 2017 році.

Відтак для пива ставки збільшено із 2,48 грн/л до 2,78 грн/л, для горілчаних виробів – із 105,80 грн до 126,96 грн за1 літр100-відсоткового спирту. Отож, починаючи з 01.03.2016 ціна на пляшку горілки в тарі 0,5 л із вмістом спирту 40 відсотків збільшиться на 4,232 гривень.

Для коньячних виробів ставку акцизного податку збільшено із 89,94 грн до 105,8 грн за1 літр100-відсоткового спирту. На сьогодні ціна на пляшку коньяку в тарі 0,5 л. із вмістом спирту 40 відсотків збільшено на 3,172 грн. Для спирту етилового ставки збільшено із 105,8 грн до 126,96 грн за1 літр100-відсоткового спирту.

Також зросли ставки для сигарет із 318,26 грн за 1000 шт. до 445,56 грн за 1000 шт.

Відповідаючи на запитання присутніх Володимир Ігорович повідомив, що з 1 січня 2017 року відповідно до Закону України від 20 грудня 2016 року №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» відмінено подання звітів 1-РА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі» та 1-РТ «Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі».

Такі зміни внесено до частини третьої статті 16 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» .

Штрафні санкції за неподання чи несвоєчасне подання звіту, або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів, які передбачені абзацом вісімнадцятим частини другої статті 17 Закону, не застосовуються до суб’єктів господарювання, які отримали ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, з дати виникнення зобов’язання щодо подання такого звіту.

В ході заходу Володимир Сачко звернув увагу на електронних сервісах ДФС та на перевагах подання звітності в електронному вигляді. Так, для комфортного звітування на веб-порталі відомства розміщені сервіси «Електронна звітність» та «Електронний кабінет платника податків». Завдяки яким можна сформувати, перевірити та надіслати до ДФС податкову звітність, перевірити розрахунки з бюджетом, дізнатися про терміни сплати податків, а також іншу корисну інформацію.

На завершення усім учасникам було надано відповіді на запитання стосовно новацій податкового законодавства. Присутні мали можливість отримати особисту консультацю, пораду.

 

Відділ організації роботи Стрийської ОДПІ

ГУ ДФС у Львівській області

Податківці провели черговий тренінг для платників податків

Відкриваючи захід, заступник начальника Стрийської ОДПІ Володимир Сачко зазначив, що фіскальна служба активно реагує на потреби платників податків та намагається своєчасно інформувати суб’єктів господарювання про всі законодавчі нововведення. Про новини податкового законодавства в адмініструванні ПДВ розповіла начальник відділу адміністрування ПДВ податків і зборів з юридичних осіб Оксана Свистун.

Зокрема, вона детально зупинилася на змінах, внесених до Положення про реєстрацію платників ПДВ та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, термінах реєстрації платником ПДВ при переході зі спрощеної системи оподаткування на загальну, нагадала про відповідальність, яка передбачена ст. 120 та 1201 Податкового кодексу України, за порушення граничних термінів подання звітності та реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування податкових накладних в ЄРПН.

Крім цього, Оксана Володимирівна акцентувала увагу на проблемних питаннях, що виникають у платників при складанні розрахунку коригування до помилково виписаних податкових накладних та їх відображення в податковій звітності, зведених податкових накладних та формуванні податкового кредиту на підставі податкових накладних, з дати виписки яких не минуло 365 днів тощо.

Семінар відбувся у форматі відкритого діалогу. Кожен із присутніх мав можливість отримати особисту консультацію, пораду та обмінятися досвідом своєї роботи.

Відділ організації роботи Стрийської ОДПІ

ГУ ДФС у Львівській області

Відбулась гаряча лінія» щодо нарахування та сплати єдиного внеску у 2017 році

Головний державний ревізор-інспектор сектору адміністрування ЄВ управління податків і зборів з фізичних осіб Наталія Романчук провела сеанс телефонного зв’язку «Гаряча лінія» з платниками податків на тему: «Нарахування та сплата єдиного внеску у 2017 році»

Пропонуємо Вашій увазі деякі із запитань, які надійшли від платників податків.

Чи сплачують з 01.01.2017 ЄВ ФОП, які застосовують загальну систему оподаткування, та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, за період, в якому не отримували дохід (прибуток)?

Законом України від 06 грудня 2016 року № 1774-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» внесено зміни до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464), зокрема щодо нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) ФОП, у тому числі ФОП платниками ЄП, та особами, які провадять незалежну професійну діяльність, які набувають чинності з 01 січня 2017 року.

Платники ЄВ зобов’язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати ЄВ (п. 1 частини другої ст. 6 Закону № 2464).

ЄВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (частина дванадцята ст. 9 Закону № 2464).

Відповідно до пп. 4 та 5 частини першої ст. 4 Закону № 2464 платниками ЄВ є ФОП, у тому числі ФОП платники ЄП, та особи, які провадять незалежну професійну діяльність.

Базою нарахування ЄВ для платників, зазначених у пп. 4 (крім ФОП платників ЄП) та 5 частини першої ст. 4 Закону № 2464, є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць. З 2017 року у разі якщо такими платниками не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, такі платники зобов’язані визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄВ, встановленої Законом № 2464. При цьому сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (пункт 2 частини першої ст. 7 Закону № 2464).

Мінімальний страховий внесок – це сума ЄВ, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця (п. 6 частини першої ст. 1 Закону № 2464).

Максимальна величина бази нарахування ЄВ – це максимальна сума доходу застрахованої особи на місяць, що дорівнює двадцяти п’яти розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом, на яку нараховується ЄВ (п. 4 частини першої ст. 1 Закону № 2464).

З 01.01.2017 ФОП платники ЄП та ФОП, які перебувають на загальній системі оподаткування, звільняються від сплати за себе ЄВ, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу (частина четверта ст. 4 Закону № 2464 у редакції Закону № 1774).

Зазначена норма не застосовується до осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.

Отже, починаючи з 2017 року, у разі якщо ФОП, які застосовують загальну систему оподаткування, та особами, які провадять незалежну професійну діяльність, не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, такі платники зобов’язані визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄВ, встановленої цим Законом. При цьому сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (пункт 2 частини першої статті 7 Закону № 2464).

Який розмір ЄВ застосовують ФОП платники ЄП без використання праці найманих працівників?

Фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування без використання праці найманих працівників, нараховують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі 22 відс. на суму, визначену такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», та не менше розміру мінімального страхового внеску.

При цьому для платників, віднесених до першої групи платників єдиного податку, визначених у п.п. 1

п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України, ця сума не може бути меншою за 0,5 мінімального страхового внеску із зарахуванням відповідних періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу, який обчислюється відповідно до ст. 24 України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»,, пропорційно до сплаченого єдиного внеску.

Яким чином роботодавець розраховує ЄВ, якщо найманий працівник працює неповний робочий день та отримує заробітну плату менше мінімальної?

Абзацом другим частини п’ятої ст. 8 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями визначено, що у разi якщо база нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) не перевищує розмiрумiнiмальноїзаробiтної плати, встановленої законом на мiсяць, за який отримано дохiд, сума ЄВ розраховується як добуток розмiрумiнiмальноїзаробiтної плати, встановленої законом на мiсяць, за який отримано дохiд (прибуток), та ставки ЄВ.

При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставка ЄВ, встановлена частиною п’ятою ст. 8 Закону № 2464 застосовується до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру (абзац третій частини п’ятої ст. 8 Закону № 2464).

Порядок виплати заробітної плати регулює Закон України від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР «Про оплату праці» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 108).

Так, ст. 3 Закону № 108 визначено, що мінімальна заробітна плата – це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці. Мінімальна заробітна плата встановлюється одночасно в місячному та погодинному розмірах.

Розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати (ст. 3 прим. 1 Закону № 108).

Тобто, якщо працівник відпрацював повний місяць, працедавець зобов’язаний нарахувати заробітну плату не нижче за мінімальну.

Відповідно до ст. 56 Кодексу законів про працю України від 10 грудня 1971 року № 322-VІІІ із змінами та доповненнями за угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом може становлюватись як при прийнятті на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень.

Оплата праці в цих випадках провадиться пропорціонально відпрацьованому часу або залежно від виробітку.

Таким чином роботодавець має право нарахувати працівнику, який працює неповний робочий день заробітну плату нижчу за мінімальну, але за умови, що сума нарахованої заробітної плати має бути не менша ніж частина від мінімальної заробітної плати, що припадає на фактично відпрацьований час.

Однак роботодавець розраховує суму ЄВ, як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки ЄВ незалежно від того, що працівник працював не повний робочий день.

При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставка ЄВ застосовується до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру.

За який звітний період та в який термін подається звіт щодо сум нарахованого ЄВ у разі державної реєстрації припинення господарської діяльності страхувальника?

Страхувальник, у разі державної реєстрації припинення господарської діяльності, зобов’язаний подати до дати зняття з обліку звіт за останній звітний період та звіти за попередні звітні періоди, якщо вони не подавались.

Який розмір ЄВ застосовують роботодавці при нарахуванні заробітної плати (доходу) найманим працівникам?

Роботодавці нараховують єдиний внесок на суми нарахованої заробітної плати (доходу) найманим працівникам у розмірі 22 відс. до визначеної бази нарахування єдиного внеску.

У разі якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску.

При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставка єдиного внеску застосовується до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру.

 Зміни щодо оподаткування в 2017 році

Нещодавно, під час зустрічі з платниками податків, начальником Стрийської ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області Романом Гладієм був проведений огляд останніх змін податкового законодавства та зорієнтовано увагу представників підприємств та фізичних осіб – підприємців на очікуваних змінах в оподаткуванні у наступному році.

В ході зустрічі Роман Михайлович повідомив , що підписано та оприлюднено Закон України від 20.12.2016 р. №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році».

Так, зокрема, внесено зміни до Податкового кодексу щодо ПДВ, єдиного податку, акцизу та інших податків. Так, закон змінює податкове навантаження “єдинників”, скасовує роздрібний акциз з пального і алкогольно-тютюнову звітність для роздрібу. Переглянуто положення, в яких міститься прив’язка до розміру мінімальної заробітної плати, скасовано 2% пенсійного збору з обміну валюти.

На запитання платників податків стосовно податкової соціальної пільги у 2017році Роман Гладій повідомив, що відповідно до статті 169 Податкового кодексу України платник податку на доходи фізичних осіб має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги.

Податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень (у 2017 році 1600 х 1,4= 2240 грн.).

В такому випадку пільга надається для будь-якого платника податку в розмірі, що дорівнює 50 відсотків розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), тобто 800 гривень протягом 2017 року (1600 х 50%).

На завершення заходу платники податків отримали інформацію щодо можливості самостійного використання Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (ЗІР), який розміщено на офіційному веб-порталі ДФС та оперативно й у зручній формі отримувати актуальну інформацію щодо змін у податковому, митному та іншому законодавстві, термінів подання звітності та сплати податків (зборів), ставок загальнодержавних та місцевих податків і зборів, єдиного внеску та оподаткування товарів в залежності від обраного режиму та ін.

Присутні мали змогу отримати роз’яснення та відповіді на свої питання в атмосфері жвавого діалогу.

Відділ організації роботи Стрийської ОДПІ

ГУ ДФС у Львівській області

Відбулися заслуховування платників – «мінімізаторів»

11 січня у Стрийській ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області відбулися чергові засідання комісії з відпрацювання суб’єктів господарювання – ,,мінімізаторів”, погашення заборгованості із заробітної плати та контролю за оплатою праці. Засідання відбувались під головуванням заступника начальника Стрийської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Сачка Володимира Ігоровича та за участі начальника управління оподаткування фізичних осіб Стрийської ОДПІ ГУ ДФС Михайла Васильовича Яворіва.

В ході засідання комісії заслухано керівників та представників підприємств суб’єктів підприємницької діяльності, які виплачують заробітну плату нижче рівня законодавчо встановленої мінімальної заробітної плати, а саме: ТзОВ «Санаторій для дітей з батьками «Пролісок»», КП «Світлина», СГ Гайнюк О.М.,Годіс С.Я.,Грещук З.В.,Дробушар І.П.,Кицин Ю.П.,Тзов «Гарант», ФГ «Надія»,Тзов «Веда»,ТзОВ «КІТ-ШИНА» та ін.

Керівники та головні бухгалтери підприємств, запрошені на засідання, надали пояснення причин невиплати заробітної плати працівникам, або виплати її нижче законодавчо встановленого рівня, взяли на себе зобов’язання в найкоротші терміни усунути такі недоліки в роботі.

 

 Відділ організації роботи Стрийської ОДПІ

ГУ ДФС у Львівській області

Припиняєте підприємницьку діяльність – подайте податкову декларацію

Під час чергової зустрічі з підприємцями, яка відбулася днями у Стрийській ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області, начальник ОДПІ Роман Гладій відповів на запитання суб’єктів господарювання, стосовно припинення підприємницької діяльності.

В ході зустрічі Роман Михайлович наголосив на важливих моментах, зокрема довів до відома присутніх , що відповідно до п.п. 49.18.5 п. 49.18 ст. 49 розділу ІІ та п. 177.5 ст.177 розділу IV Податкового кодексу України (далі – ПКУ), фізичні особи – підприємці подають до контролюючого органу податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи.

Згідно з п. 177.11 ст.177 ПКУ фізичні особи – підприємці подають річну податкову декларацію у строк, визначений п.п. 49.18.5 п. 49.18 ст. 49 ПКУ, в якій поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначатися інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи.

Фізичні особи, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця за її рішенням, подають податкову декларацію за останній базовий податковий (звітний) період, в якій відображаються виключно доходи від проведення підприємницької діяльності, протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

При проведенні державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця за її рішенням останнім базовим податковим (звітним) періодом є період з дня, наступного за днем закінчення попереднього базового податкового (звітного) періоду до останнього дня календарного місяця, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності.

Зустріч пройшла в режимі діалогу, під час якої обговорили ряд проблемних питань, що виникають у роботі суб’єктів господарювання.

„Переконаний, що такі зустрічі податківців з представниками бізнесу і громадськості – це та форма спілкування, яка забезпечує зворотний зв’язок фіскальних органів з платниками податків, що дає можливість попередити проблему, вислухати пропозиції і питання господарюючих суб’єктів, почути один одного та з’ясувати оптимальні шляхи співробітництва. “, – підбив підсумки Роман Михайлович.

 

Відділ організації роботи Стрийської ОДПІ

ГУ ДФС у Львівській області

У Львові відбудеться семінар для платників податків

31 січня 2017 року, 01 лютого 2017 року у м. Львові Головне управління ДФС у Львівській області проведе безкоштовний семінар для платників податків Львівської області, які перебувають на обліку в ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області на тему: «Нове у 2017 році. Підведення підсумків 2016 року» за участю міжнародних сертифікованих професійних бухгалтерів Львівської області.

Початок семінару: 11 год. 00 хв.  Початок реєстрації: 10 год. 00 хв.

Місце проведення: м. Львів, вул. Стрийська, 35, актовий зал в цокольному приміщенні адмінбудинку Головного управління ДФС у Львівській області.

Запрошуємо взяти участь у семінарі всіх зацікавлених.

Просимо здійснити попередню реєстрацію за адресою: https://goo.gl/forms/K4rtdbYBLAa6ixam2.

Відділ організації роботи Стрийської ОДПІ

ГУ ДФС у Львівській області

Єдиний податок для 1-ї та 2-ї груп у 2017 році

Стрийська ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області повідомляє, що відповідно до пп. 1, 2 п. 30 розділу І Закону України від 20.12.2016 року № 1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» з 01.01.2017 року ставки єдиного податку дорівнюватимуть:

для єдинників групи 1 – у відсотках (фіксовані ставки) до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на 1 січня податкового (звітного) року (з 01 січня 2017 року – 1600 грн);

для єдинників групи 2 – у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (з 01 січня 2017 року – 3200 грн).

Тобто з 2017 року фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними, міськими радами та радами об’єднаних територіальних громад для фізичних осіб – підприємців, які провадять господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:

1) для 1-ї групи платників єдиного податку – у межах до 10% розміру прожиткового мінімуму (до 160 грн.);

2) для 2-ї групи платників єдиного податку – у межах до 20% розміру мінімальної заробітної плати (до 640 грн.).

Відділ організації роботи Стрийської ОДПІ

ГУ ДФС у Львівській області

З 1 січня 2017 року набрали чинності зміни до Податкового кодексу України

Стрийська ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області повідомляє, що з 01.01.2017 набрали чинності Закони України:

– від 20.12.2016 №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році», крім пункту 8 розділу I цього Закону щодо ставок акцизного податку на алкогольні напої, що підлягають маркуванню марками акцизного податку (зміни до підпункту 215.3.1 пункту 215.3 статті 215), який набирає чинності з першого числа третього місяця з дня набрання чинності цим Законом;

– від 21.12.2016 №1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні», крім положень, зазначених у пункті 1 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення».

Податкові зміни – 2017: виробництво та обіг алкоголю і тютюну

01 січня 2017 року набрав чинності Закон України від 20 грудня 2016 року № 1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році».

Законом внесено зміни до Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме:

– скасовано спеціальну звітність для суб’єктів господарювання роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами;

– плата за ліцензію на право оптової торгівлі для малих крафтових пивоварень з обсягом виробництва до 3000 гектолітрів на рік складе 30000 гривень;

– суб’єкти господарювання, які виробляють виноматеріали, можуть отримувати ліцензію на виробництво спирту коньячного, а також здійснювати оптову торгівлю спиртом коньячним власного виробництва за наявності ліцензії на виробництво (без окремої ліцензії на оптову торгівлю вартістю 500000 грн.);

– скасовано обов’язковість сертифікації алкогольної продукції.

Податкові зміни – 2017: податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

01 січня 2017 року набрав чинності Закон України від 21 грудня 2016 року № 1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні».

Законом внесено зміни в частині адміністрування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, зокрема:

– звільнено від оподаткування нерухомість у зоні АТО та на лінії зіткнення на період з 14 квітня 2014 року та до закінчення проведення АТО;

– надано пільги деяким категоріям оздоровчих закладів;

– встановлено ставку у розмірі 1,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування.

Податкові зміни – 2017: спрощена система оподаткування

01 січня 2017 року набрав чинності Закон України від 21 грудня 2016 року № 1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні».

Законом внесено зміни в частині спрощеної системи оподаткування, зокрема:

– передбачено, що при розрахунку загальної кількості найманих осіб у фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку не враховуються працівники, призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період;

– встановлено ставки єдиного податку для платників першої групи у відсотках до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня податкового року;

– підвищено ставки єдиного податку для платників IV групи.

Податкові зміни – 2017: податок на додану вартість

01 січня 2017 року набрав чинності Закон України від 21 грудня 2016 року № 1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні».

Законом внесено зміни в частині адміністрування податку на додану вартість, зокрема:

– передбачено механізм зупинення органами Державної фіскальної служби України (далі – ДФС) реєстрації «ризикових» податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) та відновлення реєстрації за умови надання платником відповідних пояснень та доказів (з 01 квітня по 01 липня 2017 року працюватиме в тестовому режимі);

– бюджетне відшкодування ПДВ здійснюватиметься органами казначейства автоматично за єдиним реєстром у хронологічному порядку надходження заявок без попереднього висновку органів ДФС (але після того, як запрацює механізм зупинення «ризикових» податкових накладних);

– збільшено до 365 днів строк реєстрації податкових накладних та удосконалено механізм застосування штрафних санкцій;

– доповнено перелік реквізитів податкової накладної кодом УКТ ЗЕД;

– помилки у реквізитах податкових накладних, які не заважають ідентифікувати операцію, не будуть підставами для відмови у реєстрації;

– скасовано застосування спецрежиму ПДВ для сільгосппідприємств та передбачено перехідні норми для колишніх спецрежимників, а саме:

– термін закриття рахунків у Системі електронного адміністрування ПДВ – з дня, наступного за граничним терміном сплати податкових зобов’язань за грудень 2016 року;

– реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН, складених спецрежимниками, за операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг, має бути здійснена не пізніше 15 січня 2017 року;

– сума від’ємного значення за операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг, сформована спецрежимниками за результатами звітного (податкового) періоду за грудень 2016 року (IV квартал 2016 року), переноситься до податкової звітності наступного звітного (податкового) періоду, у якій відображаються розрахунки з бюджетом.

 

Відділ організації роботи Стрийської ОДПІ

ГУ ДФС у Львівській області

Єдиний внесок: нарахування, сплата та звільнення у 2017 році

Законом України від 6 грудня 2016 року №1774-VIII внесено зміни щодо нарахування та сплати єдиного внеску фізичними особами – підприємцями, у тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування, та особами, які провадять незалежну професійну діяльність.

Відзначимо, що платники єдиного внеску зобов’язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Єдиний внесок для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, нараховується на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом України від 8 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464). При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Водночас, згідно із внесеними змінами, з 01.01.2017 фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, мають право сплачувати єдиний внесок у сумі не менше за 0,5 мінімального страхового внеску із зарахуванням відповідних періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу, який обчислюється відповідно до статті 24 Закону України від 9 липня 2003 року №1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», пропорційно сплаченому єдиному внеску.

Базою нарахування єдиного внеску для платників, зазначених у пунктах 4 (крім фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та 5 частини першої статті 4 Закону №2464, є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць. З 2017 року якщо такими платниками не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, такі платники зобов’язані визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Нагадаємо, мінімальний страховий внесок – це сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця.

Відділ організації роботи Стрийської ОДПІ

ГУ ДФС у Львівській області

За 2016 рік до бюджетів платниками м.Стрия, м.Моршина та Стрийського району сплачено 966 млн.грн.

До Зведеного бюджету України впродовж січня-грудня 2016 року платники м.Стрий, м.Моршин та Стрийського району перерахували 966875,0 тис.грн. Як повідомив начальник Стрийської ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області Роман Гладій, це на 328847,6 тис.грн. більше показника попереднього року.

Зокрема, платники спрямували до державного бюджету :податку на додану вартість -99085,6 тис.грн, податку на прибуток – 14095,1 тис.грн, рентної плати за користування надрами -304743 тис. грн, військового збору – 22678,7 тис. гривень. 

До місцевого бюджету забезпечено 424534 тис.грн. податків і зборів, що на 146502,6 тис.грн. більше, в порівнянні з відповідним періодом минулого року. За січень-грудень 2016 року до місцевих бюджетів надійшло 283529,3 тис.грн.- податку на доходи фізичних осіб, 38726,8 тис.грн- акцизного збору, 36026,1 тис.грн- єдиного податку, 45518,7 тис.грн- плати за землю, 2786,1 тис.грн.- плати  за ліцензії на право оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – 7645,4 тис. гривень.

Начальник Стрийської ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області Роман Гладій запевнив, що завдяки впровадженню електронних сервісів, вдосконаленню механізму надання адміністративних послуг та налагодженому діалогу з представниками бізнесу прогнози щодо збільшення надходжень до бюджетів всіх рівнів до кінця року оптимістичні.

Відділ організації роботи Стрийської ОДПІ

ГУ ДФС у Львівській області

В Стрийській ОДПІ відбулась зустріч з представниками бізнесу

В Стрийській ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області відбулася чергова зустріч за участі представників малого та середнього бізнесу, під час якої обговорено актуальні питання щодо наповнення дохідної частини бюджету та легалізації заробітної плати.

На початку зустрічі начальник інспекції Роман Гладій наголосив, що основне завдання Державної фіскальної служби – створити рівні умови для всіх суб’єктів господарювання, якісне обслуговування бізнесу та зменшення тиску на платників податків.

Посадовець ознайомив присутніх з підсумками роботи інспекції в напрямку забезпечення надходжень до бюджетів регіону. Протягом 2016 року Стрийською ОДПІ забезпечено збір до загального фонду Державного бюджету в сумі 707,2 млн. гривень.

В розрізі основних видів податків і зборів надходження  до державного бюджету становлять:

рентна плата за користування надрами – 416,9 млн. грн.,

 податок на прибуток – 23,5 млн. грн.,

 податок на додану вартість – 118,8 млн.грн.,

податок з доходу фізичних осіб – 140,7 млн.грн.,

військовий збір – 27,1 млн.гривень.

До місцевого бюджету по м.Стрию,Стрийському району,м.Моршину забезпечено 424,5 млн.грн. У надходженнях до місцевого бюджету майже 113 відсотків займає податок на доходи фізичних осіб, його до бюджету спрямовано 283,5 млн.гривень. Також, зібрано 36,0 млн.грн. єдиного податку та  45,5 млн.грн. земельного податку, 2,2 млн.грн. податку на прибуток, 7,6 млн.грн. податку на нерухоме майно.

Під час зустрічі також обговорювалися питання своєчасної сплати податків, погашення заборгованості, легалізації заробітної плати та рівномірне наповнення місцевого бюджету, а також проблемні питання, які виникають у платників під час застосування новацій податкового законодавства. На завершення зустрічі учасники отримали відповіді на проблемні запитання, які їх цікавили.

Начальник Стрийської ОДПІ Роман Гладій висловив подяку учасникам зустрічі та запевнив, що думка представників бізнесу є важливою в діяльності фіскальної служби.

 Відділ організації роботи Стрийської ОДПІ

 

ГУ ДФС у Львівській області

Інвестиційні ресурси Львіщини

Посилання на сторінку: https://investhub.lviv.ua/

Погода