Міста-побратими
Обрати сторінку

Шановні платники податків!

24 жовтня 2019 року у м. Львові Головним управлінням ДПС у Львівській області буде проведено безкоштовний семінар для платників податків Львівської області на тему: «Актуальні питання оподаткування у 2019 році».

Початок семінару: 11 год. 00 хв.

Початок реєстрації: 10 год. 00 хв.

Місце проведення:м. Львів, вул. Стрийська, 35, актовий зал в цокольному приміщенні адмінбудинку Головного управління ДПС у Львівській області.

Запрошуємо взяти участь у семінарі всіх зацікавлених.

З метою визначення кількості учасників семінару, попередню реєстрацію можна здійснюватина субсайті ГУ ДПС у Львівській області http://lv.tax.gov.ua в розділі анонси.

За січень-вересень 2019 року до бюджетів всіх рівнів платниками податків по території обслуговування Стрийського управління ГУ ДПС у Львівській області сплачено понад 2508 мільйони гривень податків .

До державної скарбниці платники перерахували 1316283,3 тис. гривень. Головними складовими податкових надходжень до державного бюджету є надходження податку на додану вартість – 321840,0 тис. грн. та податку на доходи фізичних осіб – 326691,5 тис. гривень. Також значну частку в надходженнях до державної скарбниці займають: рентна плата за користування надрами – 585456,3 тис.грн, військовий збір – 54312,0 тис. грн. , та податок на прибуток – 71071,0 тис. гривень. Надходження сум єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за січень- вересень 2019 року становить – 766279,1тис.гривень.

До місцевої казни надійшло 1195350,4 млн. грн., що на 186451,6 тис. грн., більше у порівнянні з відповідним періодом 2018 року.

За січень – вересень 2019 року до місцевих бюджетів надійшло:

податок на доходи фізичних осіб – 800920,4 тис. грн., що на 117234,4 тис. грн. більше ніж за відповідний період минулого року;

єдиного податку – 125297,0 тис.грн;

плати за землю – 142928,0 тис.грн;

плати  за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами – 3323,2 тис. грн;

податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – 30480,0 тис. гривень.

Начальник Стрийського управління Тарас Левицький запевнив, що впровадження електронних сервісів ДПС , вдосконалення механізму надання адміністративних послуг та відкрита співпраця органів ДПС та місцевого самоврядування , налагоджений діалог з представниками бізнесу дає змогу вирішити проблемні питання та забезпечити збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів.

Зберігання первинних документів платниками єдиного податку

Нагадуємо платникам єдиного податку, що для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. Забороняється формування показників податкової звітності на підставі даних, не підтверджених первинними документами – цю норму містить п.44.1 ст.44 ПКУ.

Платники податків зобов’язані забезпечити зберігання документів, визначених п. 44.1 ст. 44 ПКУ, та документів, пов’язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом не менш як 1095 днів (2555 днів – для документів та інформації, необхідної для здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням – ст. 39 ПКУ) з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а в разі її неподання – з передбаченого ПКУ граничного терміну подання такої звітності (п. 44.3 ст. 44 ПКУ).

Платники єдиного податку – фізичні особи – підприємці при заповненні податкових декларацій використовують дані Книги обліку доходів або Книги обліку доходів та витрат і їх показники мають бути підтверджені первинними документами. Під час проведення перевірок такі документи мають право вивчати та перевіряти контролюючі органи .

ФОП – платники єдиного податку 1-ї – 3-ої груп зобов’язані забезпечити зберігання первинних документів, на підставі яких заповнювалися дані Книги обліку доходів або Книги обліку доходів та витрат, що використовувалися для складання податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця, або інші первинні документи, які використовуються при складанні податкової звітності по іншим податкам і зборам. Первинні документи мають зберігатися не менш як 1095 днів з дня подання податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця або іншої податкової звітності, для складення якої вони використовуються.

За незабезпечення платником податків зберігання первинних документів, облікових та інших регістрів, бухгалтерської та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів та/або ненадання платником контролюючим органам оригіналів документів чи їх копій при здійсненні податкового контролю у випадках, передбачених ПКУ, відповідно до п. 121.1 ст. 121 ПКУ можуть бути застосовані штрафні санкції в розмірі 510 гривень. За ті ж дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, передбачено накладення штрафу в розмірі 1020 гривень.

Крім того, платник єдиного податку виконує функції податкового агента у разі нарахування (виплати, надання) оподатковуваних податком на доходи фізичних осіб доходів на користь фізичної особи, яка перебуває з ним у трудових або цивільно-правових відносинах. Тому при відсутності первинних документів на товари (роботи, послуги), придбані платником єдиного податку, у разі виявлення факту неутримання ним податку на доходи фізичних осіб при виплаті доходу громадянам, до платника застосовуються штрафні санкції, як до податкового агента, передбачені п. 127.1 ст. 127 ПКУ.

Сектор організаційного забезпечення Стрийського

управління ГУ ДПС у Львівській області