Міста-побратими
Обрати сторінку

Головне управління ДФС у Львівській області інформує, що Верховною Радою України прийнято Закон України Про Державний бюджет України на 2018 рік від 07.12.2017 № 2446-VIII, яким встановлено, що з 1 січня 2018 року мінімальна заробітна плата – 3 723 гривні.

Згідно статті 3 Закону України Про оплату праці від 24.03.1995 № 108/95-ВР, із внесеними змінами та доповненнями, мінімальна заробітна плата – це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці.

Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств, установ, організацій усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь – якою системою оплати праці.

Відповідно до ст.8 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VІ “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, якщо працівник за місяць отримує дохід, розмір якого не перевищує рівня мінімальної заробітної плати і при цьому він оформлений за основним місцем праці, єдиний соціальний внесок розраховується, як добуток мінімальної заробітної плати, встановленої законом на ставку єдиного внеску. У 2018 році це 819,06 гривень, а саме 3 723 грн. * 22 відсотки.

Крім цього, повідомляємо, що у зв’язку із збільшенням мінімальної заробітної плати з січня 2018 року посилено фінансову відповідальність за виплату заробітної плати у конвертах, або не оформлення трудових відносин з найманими працівниками та недотримання мінімальних гарантій оплати праці. Зокрема, за допуск працівника до роботи без оформлення трудових відносин – 111 690 грн., несвоєчасну виплату зарплати – 11 169 гривень.

Враховуючи вищенаведене просимо Вас врахувати зміни до чинною законодавства в частині оплати праці та оформлення трудових відносин з найманими працівниками.

Начальник

ГУ ДФС у Львівській області                                                                       І.В.Кондро