28.07.2017 року на площі Незалежності до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми спеціалістами управління праці та соціального захисту населення Моршинської міської ради спільно зі службою у справах дітей управління соціально-гуманітарної політики Моршинської міської ради проведено експрес-опитування мешканців та гостей міста щодо обізнаності з питань протидії торгівлі людьми, форм експлуатації людей, як уберегтися від потрапляння у процес торгівлі людьми. Опитано 46 респондентів (різного віку та статі). Розповсюджено 70 інформаційних буклетів: «Ви маєте право на допомогу!», «Шановні старшокласники та старшокласниці!».

В рамках проведення Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми в міській бібліотеці організовано виставку друкованої літератури та 28.07.2017р. о 14.00 год. відбувся «круглий» стіл на тему «Прямі і непрямі індикатори в процесі ідентифікації осіб, які постраждали від торгівлі людьми». Розглядалися теоретичні та практичні аспекти вказаної теми.

Поради, які будуть корисними перед поїздкою за кордон:

• Нікому не довіряйте Ваш паспорт. Документи, що засвідчують Вашу особу, завжди повинні знаходитись тільки у Вас.

• Якщо Ви збираєтесь працювати чи навчатись за кордоном, Вам необхідно підписати контракт. Контракт повинен бути написаний зрозумілою Вам мовою, а також містити інформацію про умови (оплата, вихідні дні, робота у святкові дні, медичне страхування), місце та час Вашої майбутньої праці чи навчання.

• Залиште вдома детальну інформацію про своє майбутнє перебування за кордоном з адресою та контактними телефонами, а також копію свого паспорта та контракту. Додатково рекомендовано залишити своє фото та адреси Ваших іноземних друзів.

•Домовтесь з близькими та друзями про фразу, або умовну позначку, які символізуватимуть, що Ви у небезпеці.

• Дізнайтесь номери телефонів, юридичні адреси українських посольств та консульських представництв за кордоном та візьміть їх з собою. Якщо Ви опинились у скрутній ситуації або Вам хтось загрожує, звертайтесь до представників своєї країни, які допоможуть Вам. У випадку, коли  у країні перебування немає посольства України – телефонуйте у посольство України  сусідньої держави.

• Дізнайтеся до від’їзду за кордон про неурядові організації та служби, котрі надають допомогу особам, які опинились у скрутному становищі. Володійте інформацією про їх юридичні адреси, контактні телефони. Звертайтесь до них у разі необхідності.

• Термін перебування на території іноземної держави вказаний у Вашій візі. Порушення візового режиму унеможливить Ваш наступний виїзд за кордон. Дотримуйтесь правил візового режиму!

• Пам’ятайте, що знання хоча б елементарних слів іноземної мови значно полегшить Ваше перебування за кордоном.

Якщо Ви або хтось із знайомих та родичів стали жертвою торгівлі людьми звертайтеся:

• Департамент соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації за телефоном: (032) 255 47 96;

• Громадська організація «Центр « Жіночі перспективи»: (032)295 50 60.

• Національна «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів:0 800 505 501(безкоштовно зі стаціонарних телефонів), 527(безкоштовно для абонентів Київстар, МТС, Life).