Міста-побратими
Обрати сторінку

Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення щодо  реорганізації Довгівської середньої загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Стрийського району Львівської області у заклад освіти І ступеня, її перейменування та затвердження відповідного проєкту рішення, що виноситиметься на розгляд Моршинської міської ради.

1. Найменування організатора громадського обговорення –  Моршинська міська рада.

2. Мета: врахування думки жителів Моршинської територіальної громади щодо реорганізації Довгівської середньої загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Стрийського району Львівської області у заклад освіти І ступеня.

Відповідно до пункту 30 частини 1 статті 26, статті 60 Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту»:

1. Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники).

2. Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади.

3. Розвиток мережі комунальних початкових шкіл, гімназій забезпечують районні, міські, сільські, селищні ради.

4. У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.

Реорганізація і ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускаються лише після громадського обговорення проекту, відповідного рішення засновника, який оприлюднюється не менше ніж за один рік до прийняття відповідного рішення.

Згідно з Конституцією України (ст. 143):

«Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю, вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції».

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (ст. 26):

«Реорганізація або ліквідація навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради».

Закон України «Про освіту» набрав чинності 28 вересня 2017 року. Згідно з підпунктом 13 пункту 3 розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону переоформлення установчих документів закладів освіти з метою приведення їх у відповідність із Законом здійснюється протягом п’яти років з дня набрання чинності Законом. Відповідно до пункту 5 цього ж розділу Закону засновникам закладів освіти рекомендовано протягом п’яти років привести установчі документи закладів освіти у відповідність із Законом. Таким чином установчі документи, зокрема статути закладів загальної середньої освіти, мають бути переоформлені до 28 вересня 2022 року.

На території Моршинської територіальної громади функціонує 7 закладів загальної освіти, у яких навчається 1444 школярів.

НВК «СЗШ-ліцей» м. Моршина -522 учні.

НВК “Лисовицька СЗШ І-ІІІ ст. – ліцей” – 338 учні.

НВК “Волезадеревацький ЗНЗ І-ІІІ ст.-ДНЗ” – 206 учні.

НВК “Станківський ЗНЗ І-ІІІ ст. – ДНЗ” – 196 учні.

Долішненська СЗШ І-ІІ ступенів – 66 учні.

Довгівська СЗШ І-ІІ ступенів – 63 учні.

Нижньолукавицька СЗШ І-ІІ ступенів – 53 учні.

Головне у закладі освіти – це якість знань, рівень підготовки учнів, вміння набувати навиків спілкування в колективі однолітків, вчитися здобувати лідерські навики, мати можливість повноцінного розвитку своїх здібностей та творчої майстерності. Бо тільки у конкурентному учнівському середовищі у дітей є мотивація до кращих результатів у навчанні.

Період реформ, розпочатий державою, поставив питання реорганізації та закриття шкіл у сільській місцевості. Ця проблема гостра для всієї України і є результатом демографічної кризи, яка спостерігається в державі. З кожним роком кількість учнів в українських школах скорочується, тому й не дивно, що чимало закладів освіти стали напівпорожніми.

Тому перед місцевою владою постає питання раціонального розподілу освітньої субвенції та утримання таких шкіл (оплату за енергоносії, зарплату технічному персоналу громада платить із власного бюджету) та переведення дітей до більших шкіл та забезпечення кращих умов навчання завдяки вивільненим коштам.

Довгівська СЗШ І-ІІ ступенів розташована в с. Довге та займає три пристосованих приміщення. В двох розташовані класні кабінети, в одному їдальня з харчоблоком. Приміщення потребують капітального ремонту, і навіть після його проведення, не будуть відповідати державним будівельним нормам та санітарному регламенту закладів освіти. Також значним недоліком є розташування земельної ділянки, яку займають будівлі школи, що унеможливлює організацію інклюзивного освітнього простору.

Середня наповнюваність класів – 7 учнів. Проте функціонує клас де навчається 4 дитини при нормі наповнюваності класу в сільській місцевості -5 учнів, що в рази збільшує видатки на виплату заробітної плати педагогам.

На сьогодні єдиним оптимальним завданням  у вирішенні проблеми малокомплектності Довгівська СЗШ І-ІІ ступенів є реорганізація даного закладу у початкову школу. Таким чином молодші школярі навчатимуться поруч з домівками, вчителі початкових класів  працюватимуть у звичних умовах. Учнів 5-9 класів даного навчально-виховного комплексу планується підвозити до НВК «СЗШ-ліцей» м. Моршина шкільним автобусом.

Проаналізувавши перспективну мережу, кадрове забезпечення, матеріально-технічну базу, провівши засідання робочої групи управління соціально-гуманітарної політики, виносимо на громадське обговорення  питання реорганізації Довгівської середньої загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Стрийського району Львівської області у заклад освіти І ступеня, її перейменування та затвердження відповідного проєкту рішення, що виноситиметься на розгляд Моршинської міської ради.

Запрошуємо Вас долучитися до громадського обговорення цього питання.

Формат проведення громадського обговорення: публічне громадське обговорення передбачатиме проведення в приміщенні Довгівської середньої загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів громадських слухань, засідань за круглим столом, зборів, зустрічей з громадськістю і колективами ЗЗСО.

У разі карантинних обмежень, спричинених поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» та забороною масових зібрань, пропозиції та зауваження приймаються у письмовій формі із зазначенням особи та контактної інформації заявника за адресою: 82482, вул. І. Франка,15 м. Моршин (управління соціально-гуманітарної політики) та на електронну адресу: morshynysgp@ukr.net

До участі в обговоренні запрошуються мешканці с.Довге Моршинської територіальної громади у терміни з 30 серпня 2021 по 30 серпня 2022 року.

6. Місцезнаходження та адреса електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення:  82482, вул. І. Франка,15 м. Моршин (управління соціально-гуманітарної політики), електронна адреса: morshynysgp@ukr.net.

7. Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення – Левкович Тетяна Василівна – начальник управління соціально-гуманітарної політики, 60874

8. Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення, узагальнення висловлених в ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором. Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті Моршинської міської ради.

Посилання на проєкт рішення: https://docs.google.com/document/d/1CVJ7xBTsIRYEkx_zjroe6tAJmG5ykrU-/edit?usp=drivesdk&ouid=100547684029989888665&rtpof=true&sd=true