На Львівщині активізовано роботу щодо детінізації зайнятості у торгівельній галузі та сфері послуг

На виконання доручення Прем’єр-міністра України про вжиття заходів щодо детінізації зайнятості, на Львівщині проводиться інформаційно-роз’яснювальна кампанія.

Головне управління Держпраці у Львівській області проводить її спільно з органами місцевого самоврядування, обласними управліннями ДПС, Пенсійного фонду, Служби зайнятості, Служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, а також державними адміністраціями.

Інформаційні заходи відбуваються для суб’єктів господарювання сфери торгівлі товарами та послугами.

В межах інформаційної кампанії заплановано проведення семінарів, нарад, лекцій, відвідування суб’єктів господарювання тощо.

Слід зазначити, інформаційна робота триватиме до 01 лютого. Наступним етапом планується проведення масштабної інспекційної кампанії щодо виявлення неоформлених працівників у зазначених галузях.

Головне управління Держпраці у Львівській області наголошує: незадекларована праця має негативні наслідки як для працівників, так і для роботодавців.

Повністю задекларована праця у тому разі, якщо роботодавець уклав з працівником трудовий договір, офіційно повідомив про його працевлаштування державну фіскальну службу, офіційно і в повному розмірі виплачує заробітну плату, сплачує за працівника єдиний соціальний внесок.