Міста-побратими
Обрати сторінку

Микола Кміть народився  24 березня 1966 року в місті Бучач Тернопільської області.

Закінчив Бучацьку середню школу №2. Після проходження служби в Радянській армії, в 1990 році закінчив Львівський політехнічний інститут (спеціальність – «прилади точної механіки», інженер-механік).

Першим місцем праці було ВО «Ватра» у м. Тернопіль. Бізнес-кар’єру розпочав 1994 року, коли став президентом тернопільської компанії АТ «Інвест-Центр», яка займалась продажем порцелянового посуду, керамічних виробів та хімічної сировини.

У 1996—2004 рр. очолював підприємство «Нова» — компанію з виробництва та розливу мінеральної води у м. Моршині. Результатом роботи Миколи Кмітя на цій посаді стала налагоджена найбільша дистрибуційна мережа в Україні та сформована команда професіоналів компанії.

2004-2005 роки – голова правління житлово-будівельного кооперативу «Оскар-Буд» у Моршині.

У 2005 – 2008 роках – консультант зі стратегії адміністративного підрозділу центрального офісу ЗАТ «Індустріальні та дистрибутивні системи» (Київ). Основним постом М. Кмітя була посада президента холдингу з виробництва і продажу мінеральної води «IDS Group», з якою об’єднався «Оскар». «IDS Group» виробляє мінеральні води під торговими марками «Миргородська», «Моршинська», «Старий Миргород», «Аляска», «Сорочинська», а також є офіційним імпортером «Боржомі» на Україну.

У 2006 році Микола Кміть став переможцем українського етапу міжнародного конкурсу «Підприємець року» (Entrepreneur Of The Year Award) у номінації «Харчова промисловість і переробка».

Отримавши успішний управлінський досвід у бізнесі, Микола Кміть з 2008 р. продовжує свою кар’єру у державному управлінні. Він раніше не займався політикою, оскільки не був членом жодної партії і не балотувався в депутати районної ради.

28 лютого 2008 призначений виконуючим обов’язки голови Львівської обласної державної адміністрації. 1 вересня 2008 президент України Віктор Ющенко підписав указ про призначення Миколи Кмітя головою облдержадміністрації.

В березні 2009 року був визнаний №1 в дослідження “Топ-100 найвпливовіших осіб на Львівщині”, проведеного Центром політичних досліджень у межах аналізу політичного процесу у Львівській області методом експертного опитування.

Одружений. Виховує доньку та сина.