З 1 січня 2019 року військовослужбовці та непрацюючі особи, які досягли 65-річного віку і мають великий трудовий стаж, будуть отримувати підвищені пенсії.

З 1 січня 2019 року підвищені пенсії будуть отримувати військові пенсіонери в результаті проведення чергового перерахунку пенсій. Це пенсіонери, які отримують пенсії згідно із законом про пенсійне забезпечення військовослужбовців. В минулому році підняли їм пенсії на 50%, в цьому році ще на 25%, як це передбачено постановою Кабінету міністрів.

Також з 1 січня 2019 року проведено перерахунок пенсії непрацюючим особам, які досягли 65 років, та мають страховий стаж: чоловіки 35 років, а жінки – 30 років. Зміни торкнулися лише тих пенсіонерів, у яких була невелика зарплата, що призвело і до маленької пенсії. Згідно з законами України, розмір пенсії не може бути нижче, ніж 40% від мінімальної зарплати (з 1 січня мінімальна зарплата в Україні збільшилася до 4173 гривень). Тож, цій категорії пенсіонерів проведено перерахунок, і розмір пенсії збільшився на 172 грн.

Підвищення пенсій для інших категорій громадян буде здійснено з 1 березня 2019 року. Цей перерахунок буде проведено згідно з тією формулою, яка закладена в законі про пенсійну реформу.

Крім того, протягом 2019 року буде підвищуватися пенсійне забезпечення для людей, які мають низькі пенсії, у яких вона залежить від розміру прожиткового мінімуму.

Начальник Стрийського відділу

обслуговування громадян (сервісного центру)

головного управління ПФУ у Львівській області

Богдана Семків