У 2017 році в місті Моршині за кошти державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) Моршинською міською радою реалізуються наступні проекти:

• Реконструкція спортивного майданчика по вул.Лесі Українки в м.Моршин Львівської області. Загальна вартість проекту 2435,015 тис.грн., з них: кошти державного бюджету (ДФРР) – 1600,0 тис.грн., кошти обласного бюджету (Програма «Спортивний майданчик») – 400,0 тис.грн., кошти бюджету м.Моршина 435,015 тис.грн. Готовність проекту станом на 09.11.2017 – 55%.

• Облаштування безпечного міського простору вулиці І.Франка в м.Моршин (реконструкція), що передбачає влаштування тротуарів при в’їзді в Моршин зі сторони Стрия та будівництво підвищених пішохідних переходів по вул.І.Франка на аварійно-небезпечних перехрестях. Загальна вартість проекту 1639,816 тис.грн, з них кошти ДФРР – 1000,0 тис.грн., співфінансування з міського бюджету м.Моршина – 639,816 тис.грн. Готовність проекту станом на 09.11.2017 – 45%.

Реконструкція тротуарів по вулиці І.Франка в м.Моршин Львівської області (від автовокзалу до ЛВЛ «Говерла») проведена за кошти з обласного бюджету Львівської області в сумі 500,0 тис.грн. та міського бюджету м.Моршина в сумі 797,5 тис.грн. Також за кошти міського бюджету в розмірі 477,688 тис.грн. проводиться капітальний ремонт тротуару по вулиці Вокзальній в м.Моршині.

Про подачу проектів на 2018 рік

На 2018 рік відповідно до оголошеного конкурсного відбору інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що можуть реалізуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) у Львівській області у 2018 році, подано 4 проекти:

• Капітальний ремонт приміщення: «Утеплення фасаду НВК “СЗШ-ліцей” м. Моршина» Львівської області, що передбачає впровадження заходів з енергозбереження, а саме: утеплення фасаду та зовнішніх відкосів теплоізоляційними ніздрюватобетонними плитами типу бетоль® густиною зовнішнього шару не менше 200 кг/м3 товщиною не менше 100 мм і оздоблення декоративною штукатуркою, утеплення горища теплоізоляцією з мінеральної вати на основі базальтового волокна густиною не менше 45 кг/м3 товщиною не менше 250 мм, утеплення перекриттів між простором підвалу теплоізоляцією зі спіненого пінополістиролу густиною не менше 25 кг/м3 товщиною не менше 100 мм. Загальна вартість проекту 6813,928 тис.грн.

• Реконструкція вуличного освітлення із застосуванням інноваційних енергозберігаючих технологій в м.Моршині Львівської області. Дві черги, який передбачає повну заміну існуючих світильників на нові та встановлення відсутніх світильників (передбачає придбання енергозберігаючих світлодіодних світильників та супутніх матеріалів, монтаж придбаного обладнання); часткову заміну існуючих повітряних ліній на самонесучі ізольовані (передбачає придбання економічно-, енергоефективних проводів, їх монтаж); реконструкцію системи управління освітленням (встановлення нових шаф). В першій черзі реконструкції запроектовано демонтаж основної частини існуючих світильників, замість яких запроектовано встановлення нових; заміну існуючих повітряних ліній, виконаних голими проводами, на існуючих опорах на нові лінії з використанням самонесучих ізольованих проводів; проведення відсутніх ліній вуличного освітлення. Другою чергою передбачається встановлення нових сталевих оцинкованих опор, демонтаж частини існуючих світильників, замість яких запроектовано встановлення нових; заміну існуючих повітряних ліній, виконаних голими проводами типу АС, на існуючих опорах на нові лінії з використанням самонесучих ізольованих проводів. Загальна кошторисна вартість проекту на завершення становить 9058,1 тис. грн.

• Капітальний ремонт напірного трубопроводу Ф160мм від н/с Довге до площадки напірних резервуарів №1, який передбачає відновлення напірного водопровідного трубопроводу протяжністю 2000 мп, експлуатація якого припинена з 2004 року у зв’язку із великою кількістю пошкоджених ділянок. Враховуючи те, що для подачі води на м. Моршин з насосної станції в с. Довге використовується єдиний чавунний трубопровід діам.300 мм, що експлуатується з 1974 року, існує гостра необхідність мати резервний водогін, що давав би змогу безперебійно забезпечувати місто-курорт послугою централізованого водопостачання на час ремонтних робіт діючого, водопроводу. Загальна вартість проекту – 1776,331 тис грн.

• Оновлення природного середовища курорту Моршин. Реконструкція благоустрою рекреаційних територій, який передбачає відновлення відпочинкової зони міського ставу та об’єктів інфраструктури. Загальний бюджет даного проекту 28232,614 тис.грн. Проект буде реалізовуватися у 2018 році за кошти ДФРР в частині встановлення енергозберігаючого зовнішнього освітлення з використанням сонячної енергії, вартість проекту становить 4500,00 тис.грн.

Проекти розміщено на онлайн-платформі Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (http://dfrr.minregion.gov.ua/) або за посиланням:

Відділ економіки, курорту та туризму

10.11.2017р.