Міста-побратими
Обрати сторінку

«єРобота»: Львівщина утримує лідерські позиції

Львівська область черговий раз посіла перше місце за кількістю учасників урядової програми «Власна справа», котрі отримають мікрогрант для відкриття або розвитку бізнесу. Такі результати оприлюднив Державний центр зайнятості, розглянувши документи заявників із врахуванням останніх змін, внесених до Порядку надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, якими скасований граничний розмір фінансування заявок, ухвалених в межах одного періоду.

Згідно з рішенням ДЦЗ кошти на масштабування господарської діяльності надійдуть на рахунки 308 заявників із Львівщини. Їх отримають 235 приватних підприємців, 15 юридичних осіб і 58 бізнесменів-початківців, котрі створять 634 робочих місць.

Більшість фізичних осіб і підприємців – жінки (155 осіб). Майже 84% учасників програми свого часу здобули вищу освіту, 14% – середню спеціальну (технікум, коледж). Майже половина заявників ведуть або відкриють бізнес у Львівській громаді (145 суб’єктів господарської діяльності), 37 – розгортатимуть власну справу у Стрийському, 35 – у Дрогобицькому, 28 – у Самбірському, 25 – у Золочівському, 20 – у Червоноградському та 18 – у Яворівському регіоні.

Грантоотримувачі обрали такі види діяльності як гуртова/роздрібна торгівля та ремонт автотранспорту (30%), тимчасове розміщення й організація харчування (19%), переробна промисловість (17%), охорона здоров’я та надання соціальної допомоги (8%), надання інших видів послуг (7%), професійна наукова та технічна діяльність (4%).

Загалом цьогоріч 1225 учасників програми «Власна справа», бізнес-плани котрих розглядала комісія ЛОЦЗ, отримають майже 290 млн грн і створять 2571 робоче місце.

Подати заявку про участь у програмах урядового проєкту «єРобота» ще можна до 19 листопада 2023 року через портал «Дія». Консультації з цього питання надаються у підрозділах обласної служби зайнятості (адреси – за посиланням http://surl.li/jpvpt) та за тел.: +380966825183. Подробиці – тут https://bit.ly/3AU90ic.