На базі Клініки ДУ «Інститут медицини праці НАМН» згідно Угоди про співпрацю між Міністерством оборони, Прикордонною службою, СБ України та Інститутами Академії медичних наук України в жовтні 2014 року створено Центр медико- психологічної реабілітації постраждалим в зоні АТО задля чого з ліжкового фонду Клініки виділено 40 ліжок.

З самого початку роботи і до тепер в Центрі проходять реабілітацію пацієнти з різних регіонів України: Херсонська, Івано- Франківська, Дніпропетровська, Київська, Житомирська, Чернігівська та з інших областей.

Патологія, з якою пацієнти спрямовуються до Центру це- стани після гострої реакції на стрес з різноманітними синдромами: інсомнічним, антенодепресивним, тривожно-депресивним, тощо; посттравматичний стресовий розлад, проявами якого є часткова або повна соціальна дезадаптація, нестійкість психіки ( розгубленість, негативізм, суїцидальні думки, нервові зриви, прояви жорстокості), втома, апатія, порушення сну, пам”яті, шлунково-кишкові, урологічні та сексуальні розлади, професійні та соціальні конфлікти; стани після закритих черепно-мозгових травм: струс головного мозгу, акубаротравми, мінно-вибухові травми, тощо.

В Центрі надається високоспеціалізована медична допомога фахівцями вищої та першої категорії, докторами та кандидатами медичних наук за спеціальностями: неврологія, терапія, психотерапія, медична психологія, дерматологія, офтальмологія, отоларингологія, стоматологія, алергологія, пульмонологія, кардіологія. Широко долучається консультативна допомога інших установ системи НАМН.

Згідно з угодою про співпрацю, 20 провідних співробітників Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН : психологи, психотерапевти, які мають досвід роботи з військовою травмою, надають психологічну допомогу із застосуванням методів: КПТ- терапія, ДПДТ, психодрама, символ драма, гештальттерапія, арт-терапія, бодінаміка, біосугестивна терапія тощо. Робота проходить індивідуально та групами.

На базі Клініки запроваджено багаторівневий комплексний підхід до лікування військової психотравми із застосуванням медико-психологічних, психотерапевтичних, медикаментозних і немедикаментозних методів, включаючи: електропроцедури ( електросон, озокерит, магнітолазер, ампліпульс, ІКВ тощо), фізіотерапія ( підводний душ- масаж, хвойно-сольові ванни), інгаляції, ЛФК , масаж, рефлексотерапія, пневмопресінг, ударно-хвильова терапія.

В Центрі запроваджено застосування сучасного унікального обладнання за методикою «TOMATIS» ( нейрон-сенсорна стимуляція) для корекції тривожних, депресивних станів, розладів сну, підвищення пластичності роботи головного мозгу тощо.

Вже понад рік Центр долучає до роботи з бійцями спеціалістів з каністерапії ( лікування за допомогою собак).

Співпраця з громадською організацією дає можливість тим, хто перебуває в Центрі відвідувати концерти, театри, різноманітні соціальні, спортивні заходи, майстер класи арттерапії, прослуховувати лекції з профорієнтації, спілкуватися з побратимами, які проходили реабілітацію раніше.

За час існування Центру проліковано понад 700 осіб. Набутий досвід медико-психологічної реабілітації, комплексний підхід та потужна клінічна база забезпечує позитивні результати лікування та відновлення стану психічного здоров”я учасників АТО.

Допомога з психологічної реабілітації в Центрі також надається членам родин учасників АТО ( батькам, дружинам), а також волонтерам.

Для того, щоб потрапити до Центру на реабілітаційний курс необхідно мати:

1. посвідчення учасника бойових дій та військовий квиток;

2. направлення до Центру: дійсним військовослужбовцям – від керівництва або медичного відділу військового підрозділу, демобілізованим, членам родин, волонтерам- від лікаря за місцем проживання або реєстрації.

Центр знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Саксаганського, 75, тел. 0442896530, координатор центру Возніцина Ксенія, тел.: 0503258266.