У квітні 2018 року розпочала роботу Програма ЄБРР IQ energy, згідно з якою об’єднання співвласників багатоквартирних будинків можуть отримати 40% компенсації на витрати, пов’язані з утепленням будинків.

Як і на що ОСББ можуть отримати компенсацію

Програма фінансування енергоефективності в житловому секторі IQ energy для ОСББ передбачає компенсацію 40% від суми кредиту в банку-партнері “ОТП банк”. Гроші можна отримати на техніку, матеріали, супутні товари для термічної модернізації та на монтажні роботи.

Клієнт купує ці товари за кредитні кошти, модернізує житло, реєструється на сайті і подає заявку на компенсацію. Це потрібно зробити упродовж чотирьох місяців. На момент подачі заявки кредит повинен бути непогашеним“, — пояснює керівник програми IQ energy Оксана Булгакова.

На сайті програми є каталог енергоефективних товарів і технологій, які можна придбати і використати для термічної модернізації в рамках програми.

“Компенсація допоможе закупити якісні матеріали, які відповідають європейським стандартам, і залучити підрядників, які мають відповідні сертифікати та якісно виконують свою роботу“, — підкреслює Булгакова.

Яка максимальна сума компенсації

Для ОСББ Програма IQ energy компенсує 40% від будь-якої суми кредиту на модернізацію багатоквартирного будинку. Максимальна сума кредиту, який пропонується ОСББ — 2 млн грн.

Загальний бюджет програми — 15 млн євро. Програму фінансує Східноєвропейський фонд енергоефективності та довкілля E5P, найбільшими вкладниками якого є Європейський союз та Шведське агентство міжнародного співробітництва у сфері розвитку Sida.

Яким проектам віддають перевагу

IQ energy співпрацює лише з ОСББ, але організатори обіцяють запропонувати рішення і для інших типів об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. При чому участь у програмі можуть брати ОСББ, які працюють мінімум рік. Заявки від молодших об’єднань розглядатимуть в індивідуальному порядку.

“Велика ймовірність, що буде відмова, але ми враховуватимемо те, що вони хочуть зробити. Якщо вони працюють 10-11 місяців і готові зробити перший внесок, то ми готові розглядати заявку. Якщо ж ОСББ створене три тижні тому, то ще не час звертатися до програми“, — пояснює Булгакова.

Якщо у заявника був досвід кредитування в інших банках і є документи, які підтверджують виконання робіт з термічної модернізації, це буде перевагою.

Пріоритетні напрямки фінансування програми IQ energy — встановлення лічильників, індивідуальних теплових пунктів та комплексне утеплення будинку ззовні.

За участь ОСББ у програмі термічної модернізації IQ energy на зборах повинні проголосувати дві третини мешканців багатоквартирного будинку.

Як IQ energy допомагає під час реалізації проекту

Сертифіковані інженери та фахівці IQ energy безкоштовно консультують ОСББ на всіх етапах реалізації проектів, починаючи із зборів мешканців і завершуючи моніторингом якості виконання робіт.

“Ми будемо консультувати на етапі ухвалення рішень щодо модернізації, рекомендуватимемо технічні рішення та будівельні компанії. Ми працюємо з усіма великими компаніями та постачальниками матеріалів, які мають досвід комплексної термічної модернізації будинків“, — зазначає Булгакова.

Підготувати документацію для отримання кредиту в банку допомагатимуть консультанти IQ energy з досвідом роботи у банківській сфері. Більш того — сертифікований спеціаліст з інженерною освітою мінімум раз на тиждень особисто контролюватиме якість виконання робіт в процесі реалізації проекту.

За матеріалами https://www.epravda.com.ua/publications/2018/04/19/636114/