Міста-побратими
Обрати сторінку

Інформація для учасників АТО

Про психологічну реабілітацію учасників АТО

Кабінетом Міністрів України 12 липня 2017 року прийнято Постанову № 497 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із психологічної реабілітації учасників АТО», згідно з якою психологічна реабілітація учасників АТО (УБД та/або інвалідів війни) буде здійснюватись на підставі тристороннього договору між ветераном, органом соціального захисту населення та суб’єктом надання послуг із психологічної реабілітації.


Учасник АТО зможе самостійно обрати реабілітаційну установу для проходження реабілітації, після цього звернутися з відповідною заявою до УПСЗН за місцем реєстрації або фактичного місця проживання, де перевіряється заклад на відповідність встановленим вимогам. До заяви додається копія посвідчення УБД/ІВ та копія документа, що підтверджує безпосередню участь в АТО.

Після цього укладається тристоронній договір, який передбачає безготівкове перерахування коштів суб’єктам реабілітації за надані послуги, після підписання відповідного акту. При цьому гранична вартість реабілітаційних послуг визначатиметься щороку Мінсоцполітики. На сьогодні відповідний наказ ще опрацьовується Мінсоцполітики. Крім того, розробляється перелік базових послуг, який найближчим часом буде затверджено.


За більш детальною інформацією учасники бойових дій та інваліди війни, які приймали безпосередню участь в антитерористичній операції, жителі м. Моршина, можуть звернутись в Управління праці та соціального захисту населення Моршинської міської ради, яке знаходиться за адресою: м. Моршин,

вул.Д.Галицького, 22 та/або за тел. 6-10-29.

Порядок надання адресної грошової допомоги інвалідам війни

Порядок надання адресної грошової допомоги на реабілітацію інвалідів війни І, ІІ, ІІІ груп з числа військовослужбовців, які брали участь в АТО

Розпорядженням голови Львівської обласної державної адміністрації від 21.07.2017р. № 659/0/5-17 затверджено Порядок надання адресної грошової допомоги на реабілітацію інвалідів війни І, ІІ, ІІІ груп з числа військовослужбовців, які брали участь в АТО.

Допомога надається один раз на рік на одну особу на реабілітацію для оплати вартості медичної та/або фізичної реабілітації у розмірах:

– інвалідам війни І групи – 25 000 гривень;

– інвалідам війни ІІ групи – 15 000 гривень;

– інвалідам війни ІІІ групи – 10 000 гривень.

Для надання допомоги інваліди війни АТО, які проживають в м. Моршині повинні звернутися в управління праці та соціального захисту населення Моршинської міської ради.

Підставою для отримання допомоги одержувачами, які звернулися вперше, є:

– заява за  формою, наведеною у додатку до цього Порядку;

– копія посвідчення «Інвалід війни»;

– копія документа, який підтверджує безпосереднє залучення до  виконання завдань антитерористичної операції у районах її проведення;

– копія індивідуальної програми реабілітації, виданої медико-соціальною експертною комісією із зазначенням необхідності отримання реабілітаційних послуг (у разі необхідності забезпечення медичною та/або фізичною реабілітацією);

– копії сторінок паспорта одержувача допомоги, на яких зазначено його прізвище, ім’я, по батькові та місце реєстрації;

– копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків);

– номер особового банківського рахунку.

У разі виникнення обставин, що можуть вплинути на надання допомоги  (зміна місця проживання, банківських реквізитів тощо), одержувач повідомляє орган соціального захисту.

  Для надання допомоги в наступних роках інвалід війни долучає до зазначених у пункті 6 цього Порядку документів, підтвердження про проходження курсу реабілітації  у попередніх роках (рахунок про оплату, акт наданих послуг, квитанцію, договір про проходження курсу реабілітації або санаторно-курортного лікування).

Допомога виплачується шляхом перерахування коштів на особові рахунки одержувачів, відкриті в установах уповноважених банків.

Цей Порядок визначає механізм надання адресної грошової допомоги на реабілітацію або санаторно-курортне лікування (далі – допомога) інвалідів війни І, ІІ, ІІІ груп (далі – інвалід війни) з числа військовослужбовців, які брали участь в АТО, за рахунок коштів, передбачених в обласному бюджеті, в рамках реалізації Комплексної програми соціальної підтримки у Львівській області учасників АТО та їхніх родин, а також Героїв Небесної Сотні на 2016-2019 роки, затвердженої рішенням Львівської обласної ради від 12.01.2016 № 50 (зі змінами).

Новий механізм забезпечення учасників антитерористичної операції

Новий механізм забезпечення учасників антитерористичної операції та осіб з інвалідністю санаторно-курортними путівками


Постановою Кабінету Міністрів України від 01.03.2017 №110 Уряд затвердив Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення деяких категорій інвалідів санаторно-курортними путівками, а також вніс зміни до Порядків, затверджених Постановами Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 р. № 187 і від 31 березня 2015 р. № 200.
Відповідно до вказаних змін передбачено вільний вибір санаторно-курортного закладу відповідно до медичних показань для осіб з інвалідністю та учасників антитерористичної операції.
Змінено існуючу систему закупівлі санаторно-курортних послуг на відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування (путівки) зазначеній категорії осіб через безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги на підставі тристоронньої угоди (особа з інвалідністю/учасник АТО – управління – санаторій).

При цьому Міністерством соціальної політики України визначена гранична вартість путівки для відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування, яка у 2017 році становить:
   – для інвалідів війни з числа постраждалих учасників антитерористичної операції, та інвалідів загального захворювання та з дитинства – 5250,00 грн. (без ПДВ);
– для учасників бойових дій з числа постраждалих учасників антитерористичної операції – 6300,00 грн. (з ПДВ);
– для інвалідів з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку – 18217,00 грн. (без ПДВ);
У разі, коли вартість санаторно – курортного лікування в обраному санаторно-курортному закладі перевищує граничний розмір вартості путівки, особою з інвалідністю чи учасником АТО здійснюється доплата цієї різниці за рахунок власних коштів.
На сьогодні Мінісоцполітики розробляється перелік базових послуг, які мають надаватися санаторно-курортними закладами.
Забезпечення санаторно-курортним лікуванням здійснюється в межах кошторисних призначень з врахуванням черговості.  

За детальнішою інформацією звертатися до управління праці та соціального захисту населення Моршинської міської ради: м. Моршин вул. Д. Галицького 32, тел.6-10-19

Відшкодування відсотків за кредитами на власний бізнес

Учасників АТО запрошують до участі у конкурсі на

відшкодування відсотків за кредитами на власний бізнес

Департамент економічної політики Львівської облдержадміністрації у межах реалізації Програми підвищення конкурентоспроможності Львівської області задля підтримки підприємницької ініціативи учасників АТО оголошує з 1 травня 2017 року конкурс інвестиційних проектів. Підприємці-учасники АТО зможуть отримати з обласного бюджету відшкодовування частини відсоткової ставки за кредитами, отриманими у банках, що уклали генеральні угоди про співробітництво з Департаментом економічної політики ЛОДА.

Претенденти на отримання відшкодування частини відсоткової ставки за кредитами повинні відповідати таким вимогам:

– мати статус учасника АТО;

– мати офіційну прописку на території Львівської області;

– створити бізнес-план (інвестиційний проект);

– взяти участь у навчанні у межах проекту міжнародного фонду «Відродження», «Новий відлік» або покласти на свій банківський рахунок 20% від очікуваної суми кредиту.

Для участі у конкурсі необхідно подати інвестиційні проекти з такими розділами:

– вид діяльності, наявні чи потенційні виробничі можливості, наявний чи потенційний кадровий склад;

– конкретний напрямок використання кредитних коштів;

– очікуваний фінансово-економічний ефект від реалізації проекту;

– очікувані ринки збуту продукції та послуг.

Загальний обсяг інвестиційного проекту не повинен перевищувати 15 сторінок.

Зазначені документи учасникам конкурсу необхідно подати в департамент економічної політики обласної державної адміністрації до 1 липня 2017 року за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб. 425.

Зазначимо, департамент економічної політики політики ЛОДА співпрацює з такими банками: ПАТ АКБ «Львів», ПАТ «Кредобанк», ПАТ «Ощадбанк», ПАТ «ОКСІ банк», ПАТ «ОТП Банк», АТ «ПІРЕУС банк МКБ», ПАТ АБ «Укргазбанк», ПАТ КБ «Приватбанк».

Максимальна сума кредиту – 300 тис грн терміном на 3 роки. Розмір часткового відшкодування відсоткової ставки складає 14 % річних.

Детальні умови участі у конкурсні визначені в положеннях Програми, яка розміщена на офіційній інтернет-сторінці Львівської обласної державної адміністрації.

Детальну інформацію також можна отримати за телефонами: 299-92-79; 261-26-65.