Міста-побратими
Обрати сторінку

На засіданні Уряду прийнято постанову КМУ від 26.04.2017 р. № 295 „Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”. Цією постановою затверджено два порядки – Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю та Порядок здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю.
Цей Порядок визначає процедуру здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю юридичними особами (включаючи їх структурні та відокремлені підрозділи, які не є юридичними особами) та фізичними особами, які використовують найману працю.
Відповідно до даної постанови, органу місцевого самоврядування делеговано повноваження контролю за додержанням законодавства про працю в трьох напрямках:
– своєчасної та у повному обсязі оплати праці;
– додержання мінімальних гарантій в оплаті праці;
– оформлення трудових відносин.
Дані питання є пріоритетними на державному рівні та потребують ефективного вирішення вже сьогодні.
Таке явище, як заборгованість по заробітній платі перед працівниками, недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці та нелегальні трудові відносини не лише принижують гідність працівників, порушують їх конституційні права та позбавляють передбачених державою гарантій, але й згубно впливають на розвиток як нашої держави загалом, так і на розвиток нашого міста.
Державний контроль за додержанням законодавства про працю здійснюватиметься у формі проведення інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань інспектором праці.