Уже традиційно з 1997 року 9 листопада в Україні відзначається День української писемності та мови. Це свято було встановлено в 1997 році Указом Президента України Леоніда Кучми з метою відзначення важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства і спрямоване на підтримку рідної мови, її вивчення, розвиток і популяризацію та водночас демонстрацію її багатства та красоти.
У цей день в Україні проводяться заходи, спрямовані на підтримку української мови, її престижу. Зокрема, щороку відбувається радіодиктант національної єдності, організований «Українським радіо». Спецпроект розпочнеться об 11.00, текст радіодиктанту звучатиме на «Українському радіо» з 11:30. Всі охочі можуть взяти участь у його написанні.
Також 9 листопада стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика.
За християнським календарем – це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Нестор Літописець став прабатьком української писемної мови.
В цей день віддаємо шану всім великим українцям, які присвятили свій життєвий шлях збереженню, розвитку і вдосконаленню української мови.
Мова є основою духовного багатства народу та інтелектуального потенціалу, найвагоміше надбання кожної окремої людини і найбільша суспільна цінність! Маємо безцінний дар: одну з наймилозвучніших і найкрасивіших мов світу, бо як говорив один із світочів української культури Іван Франко «Мова росте разом з душею народу».