Міста-побратими
Обрати сторінку

Тривале перебування за кордоном призводить до припинення виплати компенсації непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за інвалідом І групи, або за особою, яка досягла 80-річного віку!

Конституція України гарантує кожному громадянину соціальний захист. Водночас законодавство передбачає відповідальність за подання неправдивих даних під час декларування відомостей при зверненні за призначенням державної соціальної допомоги.
Усі види державних соціальних виплат виплачуються громадянам, які постійно проживають на території України.

Одним із видів виплат, які призначає управління соціального захисту, відповідно до постанови КМУ від 26.07.1996 року № 832 «Про підвищення розмірів державної допомоги окремим категоріям громадян» є щомісячна компенсаційна виплата непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за інвалідом І групи, або за особою, яка досягла 80-річного віку.

З метою попередження нераціонального витрачення бюджетних коштів управлінням проводиться робота по виявленню осіб, які зареєстровані як отримувачі зазначеного виду виплат, щодо їх перебування на території України та здійснення ними догляду.
У разі, якщо під час вибіркового обстеження матеріальних умов домогосподарства державним соціальним інспектором буде виявлено ознаки порушення норм законодаства, в тому числі фактів, що випливають на визначення права на допомогу ( виїзд за кордон), особі буде припинено надання раніше призначеної допомоги та вирішуватиметься питання про повернення безпідставно виплачених бюджетних коштів.

Для попередження випадків нераціонального витрачення бюджетних коштів просимо осіб, які перебувають на обліку в управління соціального захисту населення Моршинської міської ради та отримують державні соціальні виплати завчасно інформувати про факти, які впливають на отримання допомог, в тому числі щодо виїзду ними чи членами їхніх сімей за кордон (на тривале перебування).