Міста-побратими
Обрати сторінку

З 1 січня 2020 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2019 року.

За вибором платника податків декларації подаються за місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою; поштою або засобами електронного зв’язку.

У разі необхідності платники зможуть отримати безкоштовні консультації і допомогу в заповненні податкової декларації про майновий стан і доходи у Центрах обслуговування платників.

З цього приводу начальником Стрийської ДПІ Стрийського управління Головного управління ДПС у Львівській області Володимиром Сачком проведена зустріч з платниками податків та громадями у приміщенні ЦОПу Стрийської ДПІ. Володимир Ігорович надав відповіді на найбільш актуальні питання , надав пояснення стосовно граничних строків подання декларації:

– для громадян та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, – до 1 травня року, що настає за звітним. Граничний термін подання декларації за звітний (податковий)

2019 рік – 30 квітня 2020 року.

– для підприємців (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (року). Останній день подання декларації за 2019 рік – 09.02.2020;

Також нагадав , що з 1 січня 2020 року декларація про майновий стан і доходи подається за новою формою. Зміни до форми податкової декларації внесені наказом Міністерства фінансів України від 25.04.2019 № 177 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859», що обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає:

– при отриманні доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування чи отримання в дарунок майна не від членів сім’ї першого ступеня споріднення тощо;

– при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відносяться, зокрема, операції з інвестиційними активами;

– при отриманні іноземних доходів;

– та в інших випадках, передбачених законодавством, зокрема, при отриманні у власність майна за рішенням суду.

Обов’язок платника податку щодо подання декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи виключно:

– від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

– виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділом ПКУ;

– від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до ІV розділу ПКУ;

– у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ. Володимир Сачко надав розяснення кому не загрожує штраф від неподання декларації про майновий стан і доходи:

згідно з п. 179.4 ст. 179 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники податку звільняються від обов’язку подання податкової декларації про майновий стан і доходи в таких випадках:

а) незалежно від виду та суми отриманих доходів платниками податку, які:

– є малолітніми/неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави станом на кінець звітного податкового року;

– перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув’язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання декларації;

– перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року;

– перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року;

б) в інших випадках, визначених розділом IV ПКУ.

Відповідно до п. 179.2 ст. 179 ПКУ обов’язок платника податку щодо подання Декларації вважається виконаним і Декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи:

– від податкових агентів, які згідно з розділом IV ПКУ не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

– виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених розділом IV ПКУ;

– від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до розділу IV ПКУ;

– у вигляді об’єктів спадщини, які відповідно до IV ПКУ оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ.

Присутні отримали відповіді на важливі для них запитання, та мали змогу отримати особисту консультацію.

Шановні платники податків!

Стрийське управління ГУ ДПС у Львівській області акцентує увагу суб’єктів господарювання –роботодавців !

Заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці. Незадекларована праця знижує доходи державного бюджету, а отже і можливість фінансування державних програм соціального спрямування.

Виплачуючи «тіньову зарплату», роботодавці позбавляють найманого працівника багатьох соціальних гарантій: гарантованого розміру заробітної плати, права на оплачувану відпустку, права на відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами, права на оплату лікарняного листка, права на допомогу по безробіттю, права на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві й професійних захворювань, права на зарахування виробничого стажу, права на матеріальне забезпечення в порядку соціального страхування в старості.

Основним критерієм офіційного працевлаштування вважається подання повідомлення про прийняття на роботу та оформлення трудового договору. Повідомлення про прийняття працівника на роботу подається до початку роботи за формою згідно з додатком до Постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. №413.

Зауважимо, працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення до територіальних органів Державної податкової служби за місцем реєстрації.

У разі не подання повідомлення про прийняття на роботу в органи ДПС до суб’єкта господарювання- роботодавця застосовуються фінансові санкції (штраф) у розмірі 1 мінімальної заробітної плати – 4723,0 гривень., у випадку фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного соціального внеску та податків Управлінням Держпраці застосовується штраф у 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати (141690,0 гривень), установленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого вчинено порушення. Недотримання мінімальних держаних гарантій в оплаті праці – тягне за собою штраф у розмірі 47230,0 гривень за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Отже, роботодавцям слід пам’ятати, що використання нелегальної робочої сили, не оформлення трудових відносин або несвоєчасна реєстрація трудових відносин з найманим працівником – це порушення вимог трудового законодавства України.

28 січня 2020 року у Стрийському управлінні Головного управління ДПС у Львівській області відбулась зустріч з представниками малого та середнього бізнесу під час яких обговорено актуальні питання щодо наповнення дохідної частини бюджету, новацій законодавства щодо оплати праці, дотримання суб’єктами господарювання трудового законодавства.

В ході зустрічі розглянуто питання щодо легалізації найманих працівників та заробітної плати, щодо залежності страхового стажу громадян від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, щодо заходів, які вживаються контролюючими органами для боротьби з виплатою заробітної плати в «конвертах» та негативними наслідками «тіньової» оплати праці.

Як зазначив заступник начальника управління – начальник відділу податків і зборів з юридичних осіб Роман Раїна, з метою упередження порушень при виплаті заробітної плати та використанні найманих працівників податківці роблять акцент на проведенні роз’яснювальної роботи, зокрема проведенню зустрічей, заслуховувань, семінарів, «круглих столів».

Учасників зустрічей поінформували про наслідки неофіційного працевлаштування та виплати заробітної плати у «конвертах» для працівника, зокрема зазначили, що у разі прийняття працівника без офіційного оформлення трудової угоди, не буде сплачуватись єдиний соціальний внесок та відповідно в майбутньому працівник буде позбавлений пенсійного забезпечення. Крім цього, такий працівник позбавляється права на соціальний захист, тобто не зможе отримати лікарняний, допомогу в разі отримання травми на виробництві чи оплачувану відпустку.

На завершення зустрічі присутні мали змогу отримати відповіді на запитання та вичерпні пояснення щодо новацій законодавства. Заступник начальника Стрийського управління Роман Раїна висловив подяку учасникам зустрічі та запевнив, що думка представників бізнесу є важливою в діяльності податкової служби

Сектор забезпеченняроботи

Стрийського управління

ГУ ДПС у Львівській області